Щороку міліція і міська влада розповідають про спеціальний порядок продажу хлопавок та салютів. Кожного разу обіцяють навести лад в нелегальній вуличній торгівлі.

Виходить навпаки: весь Театральний майдан переповнений продавцями дешевих китайських салютів, а до лікарень потрапляють дорослі і діти з опіками та відірваними пальцями. Кажуть, що така торгівля відбується з дозволу немалих чинів в місцевій міліції. Напевно зводять марні наклепи.

Ось і зараз сайт міської ради наголошує, що піротехнічні вироби, можуть реалізовуватись тільки в спеціалізованих магазинах при наявності відповідних дозвільних документів.

Далі у повідомленні розповідають, що виробництво і торгівля піротехнічними засобами підлягає ліцензуванню.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення до адміністративної відповідальності притягуються не тільки торговельні працівники, які порушують Правила провадження торговельної діяльності, а і громадяни-споживачі, які порушують громадський порядок при використанні піротехнічних виробів,а саме:

продавці – за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме: порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від шістдесяти до ста неоподаткованих мінімумів громадян (від 1 020 до 17 00 грн.).

громадяни-споживачі – за статтею 182 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.); повторні такі ж правопорушення протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятнадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.) із конфіскацією піротехнічних засобів.

“За Збручем” з нетерпінням чекає, щоб новий мер Сергій Надал разом з новим керівником міліції Федором Буртняком навели лад з стрільбою і продажем феєрверків. Тоді тернополяни з дітьми зможуть прийти на головну площу Тернопілля не боячись оглухнути, осліпнути чи дістати нервовий розлад.

Андрій Мальований “За Збручем”