Вже зовсім скоро у самісінькому центрі Тернополя в експлуатацію буде зданий новий офісний центр по вулиці Живова. Це великий шестиповерховий будинок з бетону та скла. Він стоїть у  безпосередній близькості від резервуарів з пальним єдиної автозаправної станції у центрі.

Ще у 2010 році тут планували збудувати квітковий ринок. Та чомусь тут виросла капітальна споруда і, як заявляють спеціалісти, з порушенням державних будівельних норм. Пекельне сусідство масштабного офісного центру може призвести до жахливих наслідків. Адже неповних 30 метрів відстані від цистерн з бензином, при техногенній катастрофі, не дадуть шансів на порятунок сотень людей у новій будівлі.

Будівництво почалося взимку минулого року. Про це писала одна із тернопільських газет. Для початку забудови заявнику потрібно отримати вихідні дані для проектування об’єкта будівництва, а також дозвіл на проведення будівельних робіт, який надає інспекція архбудконтролю, сказав у коментарі газеті «20 хвилин» начальник управління містобудування та архітектури Василь Бесага,.

– Управління видало містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Живова, – повідомляє пан Бесага. – Замовником об’єкта є відділ технічного нагляду міськради. Це буде будівля ринкової інфраструктури. Можливо, там зроблять квітковий магазин, хоча конкретно ще нічого сказати не можу.

Будівництво займало значну частину майданчика для автомобілів, що створюло людям незручності.

– Тепер тут недостатньо місця для автостоянки, – скаржився тоді тернополянин Степан Маринчук. – Думаю, це буде ще один магазин. Хоча біля “Орнави” немає потреби у цьому.

Василь Бесага пояснює, що територія, яку взяли під нове будівництво, за генпланом до автостоянки не входить. Це було додаткове місце, де тимчасово дозволяли паркувати авто, каже він.

Не дивно, що пан Бесага не знав, що ж структурний підрозділ міської ради буде будувати. Як стало відомо “Свободі” з власних джерел, навіть містобудівні умови змінювалися кілька разів. Зокрема, спочатку планували набудувати чотири поверхи, а потім їх виявилося одразу шість. Згідно двох сесійних рішень, депутати надали дозвіл на будівництво критого квіткового ринку з легких архітектурних форм. А металобетонні конструкції  – це зовсім не легкі форми. Вже під час розробки документації зявилося визначення «Будівля ринкової інфраструктури». У цій назві  немає конкретного визначення  об’єкту, невідомо, що саме буде будуватися (відкритий, критий ринок, павільйон,тощо). Це просто загальна фраза. А раз немає чіткого визначення об’єкту, значить немає до чого прив’язуватись по державних будівельних норм.

Спеціалісти наголошують, що об’єкт розташований в межах «червоних ліній» вулиці Живова, що є недопустимим . Ширина червоної лінії вулиці Живова складає 60 метрів.  Всі об’єкти повинні будуватись поза межами цієї зони та по лініях регулювання забудови.

На самому стенді на паркані будівництва вказано, шо загальна корисна площа становить біль 1700 метрів. Можна тільки уявити скільки на такій площі може одночасно поміститися людей. Та чомусь біля цього повноцінного офісно-торгово центру відсутня своя парковка. Подейкують, що власника торгово центру «Орнава» поставили перед фактом, що він має змиритися із використанням його майданчиків для автомобілів.

І найголовніше – це відстань від самого офісного центру резервуарів з пальним. Вона складає не більше 30 метрів. А згідно державних будівельних норм, у місцях масового громадського транспорту, межах території ринку ця відстань має бути більшою. Зокрема, величину санітарних розривів від обладнання АЗС до оточуючих будинків і споруд установлюють за розрахунками хімічного і акустичного забруднення атмосферного повітря, але не менше 50 метрів.

Свідченням того, що у цьому будинку запланований зовсім не квітковий ринок є і те, що під час самого будівництва тривав активний продаж офісних приміщень. Квадратний метр вартував приблизно півтори тисячі доларів.

Джерело: Свобода