Розколом у «Батьківщині» пояснює зміну своєї політичної прописки секретар міської ради Тарас Білан.

– Закон передбачає, що депутатом можна балотуватися лише від партії. Партію, в якій я був, розкололи. В це час почалося спілкування з іншими політичними силами, – розповів Білан під час вчорашньої прес-конференції.

Чому саме він обрав партію «За Україну!», а не якусь іншу, докорінно секретар ради пояснити не міг.

– Ну партій багато, але Україна ж одна, – спробував він віджартуватися.

Врешті решт сказав, що, на його думку, нинішній мер, він же голова обласної організації «ЗУ» Роман Заставний як ніхто зробив багато для міста, це й вплинуло на його рішення приєднатися самому до цієї команди.

– Власне, остаточне рішення про зарахування мене до списку партії приймав саме міський голова, – каже Білан. – Але я балотуватимуся по мажоритарному округу, в списку ж принципово іду останнім, 27-им.  Хоча за партійною логікою з такою посадою мав би бути у п’ятірці.

Білан переконаний, що може розраховувати на підтримку у своєму окрузі, оскільки на вул. ак. Дністрянського, де він мешкає, завдяки його старанням було встановлено сучасні ліхтарі, також відновлено асфальтне покриття. А ще, стверджує секретар, він допомагав усім тим, хто звертався до нього за допомогою.

Має Білан і фішку у своїй обіцянці для виборців – ставши депутатом, він планує… ні, не збудувати Діснейленд, а зробити в своєму окрузі найкращий в місті опорний пункт міліції.

– Там буде проведено євроремонт, там буде своя машина. Бо наразі в опорному пункті ситуація страшна – монітор згорів і люди не знають, де дістати інший, – каже Білан. – Та хто з депутатів коли взагалі востаннє був на опорному пункті?

Водночас Білан висловив переконання, що представники зареєстрованої Сергієм Кириком «Батьківщини» не знайдуть підтримки в тернополян.

– Кирик не мав права чинити так, як він зробив, Деревляний зробив для нього дуже багато, він був йому як батько, – каже уже колишній «батьківщинівець». – Але громада має зробити свій вибір стосовно цих людей.

Білан також додав, що із задоволенням зустрівся б із Кириком у прямому ефірі, якби котрийсь з місцевих каналів виділив для цієї зустрічі ефірний час.