Коли Дмитро Підручний, відстрілявшись без похибок на останньому вогневому рубежі, вирушив на фінішний відрізок змішаної естафети IX етапу Кубку світу, подумалося: такий гідний фініш цілком вартував місця на подіумі. Втім, до нього було далеченько – майже 54 секунди відставання від “бронзових” шведів. Однак позаду залишилися американці, росіяни, австрійці, німці, білоруси, чехи…

Скоро вже позаду залишиться цей неоднозначний для нас сезон, від якого, зізнаємося, чекали більшого. Але – змушені задовольнятися тим, що є. Те, що є останнього разу – 5-те місце в змішаній естафеті – засвідчує нашу конкурентоспроможність в елітній компанії світового біатлону. Тим більше – з урахуванням названих далеко не слабеньких збірних, котрі опинилися нижче.

Чого не вистачило, щоб потіснити когось із чинних призерів на п’єдесталі? Саме на часі, мабуть, виявити галантність та гендерну толерантність і сказати: скромні успіхи нашої збірної цього сезону здебільшого припали на її жіночу частину. Та й у заліку Кубку націй українки стоять вище, ніж українці. Отож, варто, мабуть, пробачити їм, що зусиллями Дарії Блашко (з чотирма додатковими патронами) і Юлії Джими (з одним колом штрафу після стрільби лежачи) вони передали естафету чоловічій половині аж дев’ятими, з двохвилинним відставанням від лідера – команди Норвегії. Артем Прима і Дмитро Підручний не уникнули промахів, зате уникнули штрафних кіл і поступово підняли нашу команду на 5-те місце. Враховуючи втрати на перших двох етапах (делікатно змовчу,чиї) а також силу біатлонних “зубрів”, котрі бігли попереду, на більше навряд чи можна було розраховувати.

Але – і в цьому вічна принадливість спортивної боротьби – коли Дмитро Підручний, відстрілявшись без похибок на останньому вогневому рубежі, вирушив на фінішний відрізок змішаної естафети, подумалося: такий гідний фініш цілком вартував місця на подіумі…

Цього разу (і цього сезону) склалося не зовсім так, як хотілося. Та  нічого – попереду нові сезони. Ще, до речі, не завершився і цей: через декілька днів – останній етап Кубку світу в норвезькому Холменколлені.

Кубок світу. IX етап. Змішана естафета.

1. Норвегія – (0+4)  1:01:24,1

2.Італія – (0+10) + 1:08,7

3. Швеція – (0+10)+ 1:22,7

4.Франція – (1+9) + 1:42,3

5. Україна – (1+10) +2:16,5  

6. США – (0+7) +2:26,4