Після ледь не всесвітнього скандалу роботи Іоана Георга Пінзеля таки виставили у обласному краєзнавчому музеї. Сьогодні відкрили залу всесвітньо відомого митця. На експозиції представили вісім творів майстра, поряд з ними – скульптури Антона Осинського та кілька полотен невідомих майстрів. Від завтра кімната буде відкрита для відвідувачів.

Пінзель, краєзнавчий музей, виставкаТа по при те, що у кімнаті зробили ремонт і встановили плазмовий екран, температура повітря і вологість не відповідають вимогам. Оптимальні умови для зберігання таких творів – 15˚С, вологість повітря – 55%. У залі Пінзеля, натомість – спека. Директор музею Степан Костюк визнав, що є недопрацювання, але найближчим часом їх обіцяють владнати.

Ще одна проблема – рельєф «Чудо святого Миколая», який не був реставрований, висить поряд із відреставрованою скульптурою. На її реставрацію були витрачені немалі кошти з державного бюджету. Тепер, якщо необроблена скульптура має грибок, він може загрожувати іншим творам. Найближчим часом реставратори з Києва оглянуть роботу «Чудо святого Миколая».

Читайте на цю тему: