До двадцяти відсотків родин в Україні можуть втратити субсидії, – такі прогнози експертів соціального захисту населення. Уріжуть субсидії і безробітним, які не зареєстровані в центрі зайнятості. Зокрема їм нараховуватимуть три прожиткових мінімуми доходів.

«Безробітним, які незареєстровані в центрі зайнятості нараховуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів, це 5286 гривень. Відтак ми радимо жителям краю, які тимчасово не працюють, все ж таки зареєструватися в центрі зайнятості», – каже директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

Економним користувачам субсидій обіцяють компенсацію. Виплачуватимуть її у минулорічному розмірі – до восьмиста гривень.

«Монетизація буде проводитися і далі. Тут суттєво нічого не змінилося, тобто люди, які зекономили енергію: 150 кіловат електроенергії на опалення; 100 метрів кубічних газу, – за ці обсяги зекономленої енергії можна буде отримати готівку, як і минулого року. Для отримання грошей також треба буде написати відповідну заяву», – додає Вадим Боярський.

Незаконних субсидіантів не штрафуватимуть, проте доведеться повернути  державі використану субсидію.

Софія Романська