Щоб викликати інтерес до Бережан та їхніх проблем, або інтерес до інших проблем України та світу взагалі – потрібно провокувати. Саме такий шлях, за провокаційним мисленням Сальвадора Далі, розпочав Ростислав Бортник, заснувавши в Бережанах Музей сучасного мистецтва “МоМА – Museum of Modern Art”.

Як повідомляє Береж інфо, зараз оголошено конкурс на логотип та гасло Музею. Обов’язковим є вказання абревіатури МоМА, двомовність (українською та англійською мовами), прив’язка до міста Бережани. Роботи у форматі .jpg або .pdf розміром до 6 МБ і анкети учасників (ім’я, прізвище, вік, місто проживання, контактні дані) просять надсилати на електронну адресу ridne@ber.te.ua з вказанням теми «На конкурс МоМА». Пропозиції приймають до 11 листопада 2011 року включно. Переможець отримає цінний приз.

Крім того усіх, хто вважає себе творцем в певній галузі мистецтва, запрошують звернутись до директора музею Ростислава Бортника і спільними зусиллями зробити власну виставку в Бережанах.

Наразі MoMA не має власного приміщення. Залежно від виду та часу проведення виставки дислокація музею буде змінюватись, тим самим буде оживати те чи інше приміщення або територія, що пустує.

Перша виставка МоМА стартувала в стінах Краєзнавчого музею, адже, як стверджує його директор Надія Голод: «Краєзнавчий музей теж має наливатись молодим духом. Ми не боїмось креативу».

Першою виставкою, що відкрилась у музеї, його засновник Ростислав Бортник розповів про свою архітектурну діяльність останніх років. Він розповідав, як 17 студентів Вищої Технічної Школи Каринтії вдруге будували новий корпус для Ithuba Community Center Південно-Африканської Республіки. Власними фото Ростислав запросив усіх поринути в незнайому для нас Південну Африку.

– Це не та Африка, якою всі собі її уявляють: жирафи, слони і бегемоти – це лише одна її сторона, а інша – це безліч люду за жахаючою межею бідності, низьким розвитком освіти. Це – соціум, в якому немає багатьох речей. Коли ми збудували перші декілька квадратних метрів, діти навіть не мали уявлення, як саме ходити по сходах. Але вони хороші люди… Ми зробили певні конструкції з бляхи, що служать не лише щитами для фотовиставки – вони відображають точні розміри хижин, в яких живе місцеве населення, – розповів Ростислав.

Виставка «Дорогами Південної Африки» триватиме до 11 листопада.