Урочисті святкування ювілею бельгійського місіонаря згромадження Братів Милосердя відбулися 8 грудня в «Домі Світла Христового» села Рай Бережанського деканату (Тернопільщина).

Єпарх Тернопільсько-Зборівський очолив Архиєрейську Божественну Літургію, у якій взяли участь декан Бережанський отець Іван Хрептак, священики деканату, сестри Непорочного Серця Марії Фатімської, сестри Служебниці із Бережан та працівники благодійного фонду «Брати Милосердя». Брат Іван належить до монастиря Миколая Чарнецького згромадження Братів Милосердя східного обряду УГКЦ, що був заснований 17 квітня 2007 року за благословенням владики Василія Семенюка.

Під час Літургії ювілят здійснив віднову монашої обітниці. Владика дякував брату Івана за жертовне служіння та вручив подячну грамоту з нагоди ювілею. Відтак єпископ та гості свята оглянули приміщення сиротинця, а також взяли участь у концерті підготовленому дітьми з особливими потребами та працівниками фонду.

Брат Іван Де Роек розпочав благочинну місію в Україні 22 березня 2007 року. Він продовжив справу засновників будинку для осіб з особливими потребами, які прибули на Бережанщину у 2002 році на запрошення владики Михаїла Колтуна, сьогодні єпарха Сокальсько-Жовківського УГКЦ.

Довідка

Брати Милосердя – це згромадження Папського права, засноване в Бельгії у 1807 році. Засновником згромадження є отець Пітер Джосеф Тріст. Брати піклуються неповносправними та людьми з розладом психіки, працюють з молоддю у галузі освіти, а також є відкритими до нових потреб суспільства. Згромадження діє у 30 країнах світу, повідомляє прес-служба єпархії УГКЦ.