Сьогодні в усіх школах Тернополя відзначатимуть День знань. Вперше переступить шкільний поріг 2 494 дитини. А це на 50 дітлахів більше, ніж торік. Збирати своїх чад у перший клас батьки почали ще задовго до 1 вересня. У порівнянні із минулим роком, шкільна форма для дівчаток подорожчала.

.

– Повністю шкільна форма «трійка» – піджак, сарафан і брюки – коштує 350 гривень. А сарафани від 150 до 200 гривень. Блузки від 140 до 180 гривень. У порівнянні із минулим роком форма для дівчат зросла на 50 гривень, – розповіла приватний підприємець Людмила Кравчук.

Натомість хлопчача форма суттєво не подорожчала.

– Шкільна форма – однотонний вишневий піджак і чорні штани – вартувала і вартує в середньому 240-250 гривень. У порівнянні із минулим роком майже не подорожчала, йшла така сама ціна. Сорочки дитячі вартують від 65 до 85 гривень. Така сама вартість, як і торік, – зауважив продавець Анатолій Паламарчук.

Майже не зросло у ціні цього року і дитяче взуття.

– Дівчачі туфлі у середньому від 70 до 120 гривень. Кросівки на 5 гривень різниця у порівнянні із минулим роком. Торік були 115 гривень, зараз – 120. Для хлопців туфлі є у класичному і спортивному стилі – теж десь у межах 120 гривень. Загалом підліткове взуття не подорожчало, – запевняє приватний підприємець Ольга Марак.

Фактично не змінними залишились і ціни на канцелярське приладдя.

– Ручки у нас взагалі не подорожчали. Зошити на 5-10 копійок. На пластилін така само ціна, яка була і в минулому році, шість кольорів коштує 8,50 гривень. На фарби теж та сама ціна – 12 кольорів – 14, 50 гривень. Фломастери – ціна не змінилась. Канцтоварами ми торгуємо цілий рік. Товар у нас не подорожчав, –зазначила продавець тернопільського міського ринку Надія Смутко. Вартість шкільних портфелів на центральному ринку залежно від якості коливається від 70 до 300 гривень. Як зізнаються продавці, найбільшим попитом користуються ті, що коштують в середньому півтори сотні гривень. Отож, щоб відправити дитину у перший клас, цього року батькам доведеться викласти у середньому 700-800 гривень.

Адріана Макаренко