На 15 вересня заплановане чергове пленарне засідання сесії Тернопільської обласної ради. Депутат облради Степан Барна має намір внести у порядок денний питання недопущення можливої приватизації Почаївської Лаври.

.

Нагадаємо, у Верховну Раду депутати-регіонали внесли законопроект, який пропонує виключити з переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, споруди Почаївської Лаври. Відповідно, це дасть можливість приватизувати будівлі монастиря. На думку Степана Барни, ключовим питанням тут є, хто буде приватизовувати цей об’єкт.

– По великому рахунку в Україні є небагато людей, котрі можуть собі дозволити приватизацію. Ми знаємо, що власниками найбільших об’єктів є мільярдери такі як Ахметов, Пінчук і так далі.  У такому разі, якщо собі вирішить до повної колекції приватизованих об’єктів, наприклад доповнити Ахметов, який є мусульманином за віросповіданням, то я не виключаю, що після цієї приватизації у ближчому часі у Почаївській Лаврі може бути збудований, наприклад, мінарет, – вважає депутат.

Інше питання, говорить Степан Барна, якою буде можливість доступу до Почаївської лаври віруючих. Тому обласна рада не може стояти осторонь цієї ситуації.

– На найближчому засіданні обласної ради, яке відбудеться 15 вересня, я внесу звернення до Президента України, голови Верховної Ради щодо недопущення виведення з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, Почаївської Лаври як святині українського народу, – заявив обранець.

На сьогоднішній день вже зроблені відповідні звернення до депутатів Верховної Ради Вячеслава Кириленка, Павла Жебрівського, Олеся Донія, Тараса Стецьківа та інших щодо унеможливлення проведення даного проекту Закону України через Верховну Раду. Але ключову роль, вважає Степан Барна, в цій ситуації має відіграти все-таки громадськість.

– Всі ми є віруючі і Почаївська Лавра незалежно від того, хто сьогодні є її розпорядником – це святиня для всіх віруючих в Україні християн. Відповідно, наш обов’язок, виступити на захист, незалежно від конфесії, цієї святині. Бо невідомо, в чиї руки вона попаде. Це головна проблема, яку сьогодні потрібно ставити. Оскільки під такими аспектами, як виведення з переліку об’єктів, які не піддаються приватизації, у ближчому часі вона може бути приватизовані будь-ким, – впевнений депутат.

Окрім звернень, за словами Степана Барни, сьогодні на загальнообласному і загальнонаціональному рівнях ініціюється  Всеукраїнський рух «Українські святині – українському народу». Не виключено, вважає депутат, що на Почаївській Лаврі сьогодні випробовують технологію, яка у подальшому дозволить приватизацію і інших архітектурних та історичних споруд в Україні.