Все більше чинників свідчить, що світова фінансова криза повертається. Сьогодні міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг шести банків Німеччини та трьох банків Австрії, повідомляє Reuters. Деякі з них працюють в Україні і мають численні відділення в Тернопільській області.

Так, на один пункт знижені рейтинги другого за обсягом активів Commerzbank AG (прогноз негативний), а також Unicredit Bank AG, DekaBank Deutsche Girozentrale, DZ BANK AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsb, Landesbank Baden-Wuerttemberg і Norddeutsche Landesbank GZ.

Агентство відзначає, що стурбоване якістю активів німецьких кредитних установ в контексті посилення кризи єврозони. Moody’s відзначає, що рішення по рейтингу Deutsche Bank AG відкладено.

Commerzbank AG володіє в нашій країні банком “Форум”, Unicredit Bank AG – однойменним банком у нас (колишній Укрсоцбанк)

Також агентство знизило рейтинги трьох найбільших банків Австрії – Erste Group Bank AG (на два пункти), UniCredit Bank Austria AG і Raiffeisen Bank International AG (обидва – на один)

Erste Group Bank AG воолодіє однойменною фінансовою установою в Україні, а Raiffeisen Bank International AG – одним з найбільших банків (колишній “Аваль”).

Проблеми у “материнських” банків за кордоном часто спричиняють до того, що вони забирають кошти у своїх закордонних філій. Так було під час кризи у 2009 році, коли з України раптово вивели величезний капітал. Це стало однією з причин різкого подешевшання національної валюти – гривні на 60%.