Степан Бандера, мабуть, перевертається у домовині. На 20-му році незалежності України, у Тернополі, буквально в кількох метрах від пам’ятника йому ж – провіднику Організації українських націоналістів – відкрили… ресторан. Усе б нічого, та новий заклад пафосно нарекли російським словом – “Бархат”.

Звичайно, обирати назву – право власників. Що стосується їх, то залишається лише здогадуватися: чи то не змогли з цілого словника української мови вибрати одне милозвучне слово, чи, що більш імовірно – не схотіли… Можливо, ці бізнесмени – росіяни за паспортом чи переконаннями. Дивує інше – як такого неподобства не помітила наша найпатріотичніша і найнаціоналістичніша влада. А немаленьку іншомовну вивіску, між іншим, добре видно просто з вікон обласної ради, яку очолює “свободівець” (обладміністрації не згадуємо – тут усе зрозуміло). Та й до стовідсотково “свободівської” мерії – заячий скік. Врешті, саме з дозволу міських чиновників на вулиці імені великої української співачки Соломії Крушельницької (!) з’явився заклад громадського харчування з російським слівцем “на борту”. Тому виникає запитання: чи таке сусідство не муляє око побратимам, чи не помічають вони своїм патріотичним поглядом якогось дисонансу або навіть конфлікту, абсурдності пейзажу… Чи не приходить до них у нічних жахіттях Провідник українських націоналістів, з портретом котрого на грудях та фанах вони браво примарширували у владу? Пригадується, як завзято та натхненно розповідав про національну ідею лідер “Свободи” Олег Тягнибок на відкритті цього самого пам’ятника…

Прикро вражає поєднання “Бархату” не лише із Бандерою. “Кабак” розташований неподалік закладу, який є одним із осередків культури в Тернополі – художнього музею. Тож можна припустити, що не один потенційний турист, котрий вирішить ознайомитися з мистецтвом Тернопілля, або ж місцевий перехожий зсуне брови у щирому здивуванні.

Випадковість, байдужість, провокація?…