«Єдиний центр» не висуватиме в Тернополі кандидата на міського голову, а підтримає найсильнішу кандидатуру з демократичного табору.

Про це під час прес-конференції заявив лідер «Єдиного центру» Віктор Балога.

Він також спростував чутки, що в Тернополі партійна організація може висунути кандидатом на міського голову екс-голову облдержадміністрації Юрія Чижмаря.

– Юрій Чижмарь наслідив і в Тернополі, в Закарпатті, вже і в Київській області зараз на посаді. Якби він і балотувався, то балотувався б від партії влади, – зауважив Балога. – У нього немає і одного відсотка шансу стати мером Тернополя, це я об’єктивно оцінюю.

За словами лідера «ЄЦ», партія вирішила підтримувати в регіонах найсильніших кандидатів, хай навіть і з інших партій, але близьких собі за духом.

– Якщо є кандидат сильніший і світоглядні наші речі сходяться, то чому не підтримати. Невже мусять всі висувати? Та тоді нема перспективи, – вважає Балога. – Ми є компромісні. Там де ми є сильні, там ми підтягуватимемо до себе. Де ми слабші, підтягуватимемося до сильнішого. Головне –  питання консенсусу вирішити так, щоб потім можна було нормально працювати наступні 5 років.

При цьому київський гість запевнив, що у Тернополі «Єдиний центр» на 100% не підтримуватиме кандидата в мери від провладної Партії регіонів.

– В кожній області є лідери політичних перегонів. У вас за результатами виборів до облради це – «Свобода». Зрозуміло, що від них будуть сильні кандидати, і громада це більше сприймає. На основі цього і прийматимемо рішення, як виходити з ситуації з діючим мером і кандидатом від «Свободи», щоб потім не вийшло, що нібито демократичне крило є, але насправді його не буде і в Тернополі, – підсумував Балога.