Після довгих вагань уряд видав розпорядження на державному рівні 800-річчя Збаража. Утворено ювілейний оргкомітет та затверджено план заходів. Зокрема, заплановано провести роботу з ремонту та реставрації: комплексу споруд монастиря бернардинів,  замку ХVII—ХVIII століття, меморіалу воїнам, загиблим під час Другої світової війни та   Спасо-Преображенської церкви в селі Залужжя.

Крім того, уряд вважає за потрібне в рамках підготовки до ювілею добудувати  районний будинок культури,  створити готельно-туристичний комплекс в будівля ХIХ століття, реконструювати  дах в школі  № 2 та провести капремонт Збаразької центральної районної комунальної лікарні, низки будинків та загальноосвітніх закладів, дорожнього покриття вулиць. Окремим пунктом доручено забезпечити будівництво очисних споруд у Збаражі , будівництво полігона для твердих побутових відходів, здійснити реконструкцію водопровідної мережі Збаража.

Відповідальними за виконання постанови уряд визначив Мінрегіонбуд та обласну адміністрацію. Хто буде виділяти кошти і в якій кількості з тексту постанови незрозуміло, тому не виключено, що добра справа може і не зрушити з місця.  В місцевому бюджеті коштів катма, а в державному – ледве зводять кінці з кінцями після діянь уряду Тимошенко.

ZZ нагадує, що до ювілею залишилося зовсім небагато – трохи більше півроку.