Партії регіонів не вдалося скинути БЮТівського керівника райради в Теребовлі. Не зважаючи на масштабні приготування та активну “роботу” з депутатами, для бажаного рішення забракло голосів

Треба зауважити, що Теребовля має стратегічну вагу для наступних парламентських виборів. На окрузі, що розташований в центрі області, влада готується здобути перемогу над представниками демократичних сил. Ключем до такої перемоги є повний контроль над адмінресурсом. Інші райони округу – Гусятинський та Підволочиський уже зачистили: там і адміністраціями, і радами керують родичі та наближені до тіла Валентина Хоптяна. В самій Теребовлі в результаті “касетного скандалу” місцевого рівня замість Юрія Дзюбана на посаду голови РДА призначили земляка Хоптяна – Степана Бігуляка.  Останнім бастіоном залишалася районна рада.

Голова ради Василь Попко – зручна мішень для “наїзду”. Власник кар’єрів з небездоганною біографією прийшов до БЮТу не в часи боротьби за демократію, а коли перебування в цій партії давало солідні бонуси для бізнесу. Та бонуси скінчилися одночасно з поразкою Тимошенко на виборах. Цього року на чиновника склали протокол про корупцію і намагалися на цій підставі звільнити, але безуспішно. На сесії Теребовлянської райради 28 жовтня рішення не прийняли. Забракло голосів. Після провалу влада місяць готувалася до реваншу. Серед прорегіональних депутатів збирали підписи за скликання позачергової сесії, а представників демократичних фракції обробляли із залученням всіх можливих механізмів. На захист Попка виступила не тільки його партія, а й депутати облради на чолі з керівництвом та керівники інших районних рад області.

У понеділок 28 листопада влада разом з регіоналами вдруге спробувала скинути БЮТівського керівника. Спочатку все йшло за планом – депутати заслухали силовиків, які пояснили, за що на Попка склали протокол. Потім вирішили голосувати питання недовіри бюлетенями і таємно. Така процедура розв’язувала руки депутатам з демократичних фракцій, які вже домовилися з владою. Та, в результаті у влади вийшов провал. ЗА відставку Василя Попка подали 39 бюлетенів, замість необхідних 45-ти.

Для Хоптяна, який смикає за ниточки у всій цій історії, поразка особливо неприємна. Йому  нещодавно довірили очолити місцеву ПР. Після успішної скупівлі плазмових телевізорів та вкручування лампочок по селах, від нього чекали гучних політичних перемог, а їх все немає.

Статті на тему: