Військовослужбовці Тернопільського гарнізону сьогодні, 14 лютого, привітали з 90-річям ветерана Великої Вітчизняної війни полковника у відставці Віру Іванівну Можейко, яка днями відсвяткувала ювілей. Заступник Тернопільського обласного військового комісара підполковник Андрій Миськів вручив їй вітальну грамоту та побажав доброго здоров’я.


Віра Іванівна за фахом – медик. У буремні воєнні роки вона у госпіталі першої лінії 13-ї армії виносила з поля бою ранених солдатів та надавала їм першу медичну допомогу. Зізнається, що найважче було, коли ціла армія, яка обороняла підступи до Москви потрапила в німецьке оточення. Вирватися з нього вдалося небагатьом.

– Не встигали палатки розгортати. У перші дні війни медичну допомогу бійцям надавали, що називається, находу, – розповіла Віра Іванівна.

У складі 13-ї армії брала участь на Брянському, Центральному, Воронезькому та 1-му Українському фронтах. Звістку про перемогу зустріла поблизу Праги.

За героїзм проявлений під час винесення з поля бою поранених та надання їм допомоги Віра Іванівна Можейко нагороджена орденами «Червоної Зірки», «Великої Вітчизняної війни», медалями «За бойові заслуги», «За звільнення Праги», а вже у наш час нагороджена орденом Б. Хмельницького.

Після війни ювілярка закінчила Львівський медичний інститут, а у 1952 році разом із чоловіком переїхали у Тернопіль. Відтоді наше місто стало для неї рідним.

Василь Лабай, західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора