У коментарі до нашої  замітки пан, який представився спеціалістом архіву Ігорем Крочаком повідомив наступне.

План виставкової діяльності державного архіву Тернопільської області на 2010 рік затверджувався директором ДАТО в кінці 2009 року. Коректування плану відбувалося на підставі указів та розпоряджень Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та обласної державної адміністрації.

Стосовно постаті самого Амет-Хана Султана та тематичного наповнення виставок в держархіві області. Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 р. (м. Алупка, нині АР Крим) зрозуміло, що виставка до дня його народження була відкрита раніше від виставки «Свічка на підвіконні» до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій, яка щороку експонується в кінці листопада.

Друга світова війна, як і Голодомор 1932-33 рр. є ключем до історії України ХХ ст., так би мовити, своєрідним тестом. Недарма історики та пропагандисти від історії Російської Федерації з посиленою увагою коментують все, що виходить в Україні, стосовно цих двох тем. Голодомор, як геноцид українського народу вони взагалі заперечують, а перемогу над фашистською Німеччиною Радянського Союзу стараються усіма способами приписати одній Російській спільноті як правонаступниці СРСР. Хоча, кількість Героїв Радянського Союзу українців та уродженців з території сучасної України є другою з усіх колишніх республік СРСР. Кількість нагороджених Зіркою Героя 2069 чол. до населення УРСР на початок Другої світової війни 28111007 чол. у пропорційному відношенні є досить високою.

Стосовно українців у вищому командному складі Збройних сил СРСР, то список цей дуже великий, обмежимось лише згадкою про деяких непересічних особистостей Другої світової війни, за походженням українців, або уродженців України: командуючий Північним флотом адмірал Головко, танкові командарми Рибалко, Лелюшенко, Гетьман, причому з шести танкових армій трьома командували українці, та багато інших. Отож, точка зору, що тільки російський народ виніс всю вагу перемоги у Другій світовій війні на своїх плечах не відповідає історичній об’єктивній дійсності.

Тепер, щодо ОУН, УПА та уродженців області, які спричинилися до розбудови цих організацій та про їхню історію, держархів Тернопільської області завжди на високому об’єктивно-історичному та просвітницько-ідейному рівні проводив і проводить виставки, згідно затверджених планів. Ще ідеолог українського націоналізму Дмитро Донцов говорив, що обмежуватися світоглядністю „Галицького хутора” не враховуючи тенденцій великої України і усіх територій, де проживають українці та їх роль в світовій історії – є справою обмежених невігласів.

А пілот Амет-Хан Султан є одним з найрезультативніших асів-винищувачів (здійснив 603 бойових вильоти, провів 150 повітряних боїв, 30 особистих і 19 в групі перемог) після українця Івана Кожедуба (64 перемоги), росіянина Олександра Покришкіна (59), американця Бонк Річарда Айра (40), британця Джонсона Джеймса Едгара (34) авіації союзників Антигітлерівської коаліції. Важливим є ще й те, що кримські татари були народом, який потрапив під політичні репресії і сім’я Амет-Хана Султана в тому числі. Можна уявити собі, як це впливало на бойовий дух, швидкість реакції та летунську майстерність пілота-винищувача, який брав участь в найбільших повітряних битвах на Східному фронті (Сталінград, Кубань, Крим, звільнення України). Тому така особистість, як і герої УПА гідна належного вшанування.