.

На мить уявив собі обличчя громадян, які прочитали новину про арешт Зіновія Щепановського. Одна їх частина розпливлася у самовдоволеній посмішці, інша – застигла з широко розкритими очима та відвислими щелепами. А ще інша, передчуваючи смак легких грошей, завмерла у позі тер’єра на полюванні.

.

Залишимо для адвокатів питання законності й доцільності зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту. Це хліб і святий обов’язок захисника убезпечити клієнта від порушення його прав. Втручатись у їх роботу – для мене неетично та й, взагалі, неправильно. Рутинна праця і свого носа сувати туди не варто. І, не дай Боже, з порадами пхатись.

Набагато цікавіше пошукати відповідь на запитання: «А кому вигідний арешт?» Давайте розбиратись. Чи вигідний він пайовикам? Навряд. Сидячи за ґратами набагато складніше буде пану Щепановському «розрулювати» ситуацію, що склалась. Обмеженість, чисто фізичного, маневру не на користь «ошуканим». А тим більше самому заарештованому.

Напередодні арешту, Зіновій Васильович повідомив протестуючих біля ОДА людей про домовленості з турецькими партнерами щодо продажу на їх користь активів на суму 50 млн. гривень. Може поквапився з повідомленням? Може не треба було говорити про такі значні суми? Може саме це повідомлення пришвидшило хід подій і такий невеселий для фігуранта підсумок. Живі гроші чи, навіть, реальна перспектива у їх отриманні – вагома підстава для активізації різного роду діяльності різного роду структур, з правоохоронними включно. Можна припустити, що хтось поклав око на бізнес (реального розміру якого, як і більшість, ми не знаємо), а зараз саме вдалий момент ним за безцінь заволодіти. Можна уявити і фантастичну версію про бажання окремих не чистих на руку представників правоохоронних органів та суду подібним чином вплинути на виконання президентського гасла щодо покращення життя вже сьогодні. Конкретно свого життя. Та подібні фантазії не варті уваги і такого роду гіпотези є мертвими від народження. Чи не так?

Як на мене, набагато краще, краще для всіх, якби пан Щепановський був на волі і мав можливість реалізовувати свої обіцянки. Є десятки, сотні засобів здійснювати контроль за пересуванням й діяльністю особи, і вдаватись до крайніх заходів не завжди виправдано. Але це тоді, коли до справи підходити з головою й не заангажовано. Коли на першому місці не стоять інтереси вузькофахові чи меркантильні, а превалюють інтереси справи.

Користі від арешту особисто я не бачу. Він справді може пришвидшити розслідування порушеної кримінальної справи, але він не пришвидшить вирішення проблем пайовиків-забудовників. Як на мене, навпаки, цей арешт здатен надовго їх пригальмувати. Візьмемо, хоча б, проведення експертиз. Будівельних, фінансових і т.п. і т.п.

Що далі? Подивимось. Те, що сумувати не доведеться – гарантовано.

Олег Мартинюк