Ще 4 лютого до Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету надійшов на погодження проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про встановлення тари­фів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Тернополі» та матеріали до проекту рішення.

Вдруге, як наголошують у територіальному відділенні, виконавчим комітетом міської ради матеріали до проекту рішення надані не в повному обсязі. Зокрема, відсутні будь-які розрахункові матеріали по одному з  найбільших перевізників – комунальному підприємству «Міськавтотранс», що не дало підстав територіальному відділенню для їх системного та об’єктивного  розгляду. При вибірковому аналізі матеріалів, наданих підприємствами-перевізниками, встанов­лено: відсутність документів, які підтверджують дані про пасажиропотік, застосування  індексу інфляції з липня 1995 року по грудень 2011 року, включення окремих статей витрат, які не передбачені Методикою. Наприклад, в загальновиробничих витратах включені внески на розвиток транспортної галузі. Враховуючи викладене, територіальним відділенням Антимонопольного комітету ще 8 лютого проект рішення виконкому щодо підвищення вартості тарифів на проїзд не погоджено.

Після надання виконавчим комітетом Тернопільської міської ради розрахункових матеріалів  до проекту рішення у повному обсязі та з належним обґрунтуванням, у територіальному відділенні вказані матеріали обіцяють розглянути повторно, у встановлений законом термін.

Як ми повідомляли, сьогодні біля управління транспорту міської ради водії маршруток та перевізники влаштувати пікет. Вони вимагали підняття вартості проїзду у тернопільських маршрутках щонайменше до 2,50 гривень. Начальник управління транспорту Ігор Мединський, який спілкувався із учасниками акції протесту, пояснив, що на даний час розрахунки на збільшення тарифів знаходяться в Антимонопольному комітеті. І тому слід зачекати поки там нададуть свої висновки.