Написати замітку мене надихнула стаття на ZZ «Чому в Тернополі замовчується факт існування фальшивої «Батьківщини»?

Можливо, відповідь на неї повинні давати керівники визнаного Тимошенко міського партійного осередку… Проте, оскільки з недавнього часу я маю деяке відношення до цих подій, спробую прояснити ситуацію.

1. Юрій Луценко, очільник «Народної самооборони», в ефірі «5 каналу» озвучив домовленість із Юлією Тимошенко про спільні списки на місцевих виборах-2010.

2. На місцевому рівні існувала домовленість із головою ТОО «ВО «Батьківщина» про включення в списки міської організації партії представника «Народної самооборони».

3. Після реєстрації в міській виборчій комісії списку фальшивої «Батьківщини» легітимна міська організація втратила можливість йти на місцеві вибори.

4. Збори міської організації «Народної самооборони» прийняли рішення про включення представників ТМО «Батьківщини» до свого виборчого списку та висунення їх по мажоритарних округах. Від «Народної самооборони» були висунуті як відомі «бютівці», котрі тимчасово призупинили членство в партії, так і безпартійні активісти.

5. Протягом тривалого часу в місцевих ЗМІ публікувалися матеріали від Деревляного-Бойка про розкол міської організації «Батьківщини» та про зраду Кирика-Сандія. Одночасно від імені Кирика-Сандія подавалися статті про їхню справжню опозиційність до Деревляного та легітимність саме їхньої організації, а також проводилася розклейка друкованих матеріалів.

6. В ефірі ТВ-4 Юлія Тимошенко закликала тернополян на місцевих виборах не голосувати за фальшиву «Батьківщину» та охарактеризувала високі моральні й професійні якості голови обласної організації «Батьківщини» Василя Деревляного.

7. В ефірі кількох місцевих медіа Василь Деревляний заявив про підтримку на виборах до Тернопільської міської ради списку від «Народної самооборони» та кандидатів, висунутих по мажоритарних округах.

Отака хронологія подій. Як бачимо, поганої інформації про фальшиву «Батьківщину» було достатньо. Тому вважаю, що питання слід ставити наступним чином: «Чому команда Василя Тимофійовича, яка представляє легітимну «Батьківщину», не поширила належним чином інформацію про свою участь у виборах в списках «Народної самооборони»?». Відповідь, по-моєму, очевидна: до останнього жила надія, що тернопільська ТВК зніме з реєстрації “поганих” Кирика-Сандія і зареєструє справжніх бютівців-партійців. Проте на даний момент така можливість практично дорівнює нулю. І тут питання до тернополян – чи хочуть вони зберегти «Батьківщину»? Тому що місцеві вибори-2010, як би банально не звучало, – це останній форпост носіїв демократичних цінностей. А на питання, «чому всі мовчать», є проста відповідь – на всіх один електорат, який, не підтримуючи “Батьківщину”, віддасть свій голос іншій патріотичній чи не дуже партії. Тому справа порятунку потопаючих – в руках самих потопаючих…

Андрій Лазарук, голова ТМПО ПП «Народна самооборона»

(або просто небайдужий виборець)