Живописні та графічі роботи представить публіці тернопільський романіст, поет, есеїст Анатолій Дністровий. Його персональна виставка «Бездомні краєвиди» відкриється 2 травня о 17.00 у галереї «Бункермуз».

Представлені в експозиції твори демонструють мистецькі пошуки Анатолія Дністрового впродовж останніх п’яти років. Головна тема, до якої звертається автор – психологічна: території без місця і часу, звільнені від людського досвіду, не обтяжені місцями пам’яті. Для втілення свого задуму художник обрав знаково-образну систему позбавлену прив’язок до певної географії: в ній немає антропологічного «минулого» чи «майбутнього». Ставка робиться на відчуття і тривогу. Проблематика бездомності сучасної людини є наскрізною також для поезії й прози Анатолія Дністрового, а в живописі її актуалізація вирішується за допомогою інструментів абстрактного та нового пейзажу, до яких жанрово тяжіє митець.

– Минуле, теперішнє і майбутнє настільки переобтяжені надмірним антропоцентризмом, «слідами» його пресингу, що все більше виникає потреба в такій непорушній тиші, яку колись пропонувала метафізична поетика зі своїми безмежними просторами, – каже Анатолій Дністровий. – Вона загинула під впливом цивілізаційного прискорення та розщеплення звичних автентичних тіл. У своїх живописних практиках я пропоную індивідуальну мандрівку для кожного: не до себе – в минуле чи майбутнє, а, радше, від себе. Мандрівку без людей, без їхньої присутності.

Анатолій Дністровий – романіст, поет, есеїст, художник. Народився 1974 року в Тернополі. Член Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу, засновник та учасник літературної групи «Друзі Еліота» (1993−1996). Закінчив історико-філологічне відділення Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя (1997), у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив дисертацію, присвячену розумінню історії українським радикальним націоналізмом (2000). Кандидат філософських наук (2001). Автор двадцяти книжок поезії, есеїстики, прози.

У напрямку живопису працює з 2013 року. Його персональні виставки «Допінг духу», «Малий формат», «Ірреальні пейзажі», «До горизонтів» демонстрували на різних мистецьких локаціях у Києві. Художні твори Анатолія Дністрового зберігаються в приватних збірках України, Молдови, Франції, Канади, а також у Національному музеї Тараса Шевченка, Харківському літературному музеї.

Ольга Трач