Такий “подарунок” урядовці готують представникам тваринницької галузі уже на 2014-2015 роки. Зараз в області зводяться потужні свинокомплекси і суттєво збільшують потужності існуючих птахофабрик, чистять і поглиблюють ставки. Ти чи заселять їх живністю?

свиняПроект податкової реформи в тваринництві, розроблений Міністерством доходів і зборів . Цей документ вже розіслано на погодження до міністерств .

У плані – скасувати для тваринників одну з ключових пільг – фіксований сільгоспподаток, який для них замінює податок на прибуток і ще ряд обов’язкових платежів.

Ціна питання – 1 млрд гривень. Стільки податківці планують додатково зібрати до бюджету, якщо документ набуде чинності. Зміни торкнуться тваринників, птахівників і підприємців, які займаються розведенням і виловом риби. Для цих категорій виробників передбачається скасувати фіксований сільгоспподаток. У 2013 році, за підрахунками Аграрного союзу України , робота на ФСП дозволила аграріям залишити в галузі (а іншими словами – не перераховувати до бюджету) 3,5 млрд гривень.

 Замість цього частині аграріїв пропонується перейти на спрощену систему оподаткування. Для представників сільського господарства, дохід яких не перевищує 20 млн гривень на рік , хочуть виділити окремі п’яту та шосту категорії платників єдиного податку. Наприклад, тваринники і виробники риби зможуть платити єдиний податок 3% від доходу плюс ПДВ або просто 5% від доходу без ПДВ. У птахівників ставки вище: 5% з ПДВ або 7% без нього.

 Великим компаніям з річним доходом вище 20 млн гривень доведеться перейти на загальну систему оподаткування. «Логіка проста. За підрахунками податківців , у птахівників вище рентабельність. Але для кожного підприємства треба вважати ефект у гривнях : що вони платять сьогодні і що платитимуть на нових умовах » , – каже експерт-аудитор Олена Макеєва .

Інформація про надприбутки птахівників – сильно перебільшена, – стверджує представник галузі. «Населення не багатіє , ми не можемо підвищувати відпускні ціни адекватно зростанню собівартості» , – підкреслює він. За його словами, за останні три роки ціни на продукцію зросли всього в 1,3 рази , в той час як основні складові собівартості – сільгоспкультури і корми – подорожчали в рази. Наприклад , тонна кукурудзи в 2008 році коштувала $ 60 , а в 2012 – му – понад $ 200.

 Проти документа виступив і Мінагропрод . «Міністерство не підтримує запропоновані зміни і повідомляє , що надасть свої пропозиції до законопроекту у разі його проходження» , – зазначено у висновках Мінагропроду до законопроекту від 23 вересня за підписом заступника міністра Івана Бісюка .

У проекті документа докладно викладені мотиви , що змусили фіскалів ініціювати перегляд системи оподаткування. Логіка розробників : у представників тваринництва немає великих земельних наділів , і вони не займаються рослинництвом , для підтримки якого і був введений фіксований сільгоспподаток .

 Як випливає з пояснювальної записки до документа, ФСП в існуючому вигляді є не стільки механізмом стимулювання сільського господарства, скільки економічно необгрунтованою пільгою для окремих агрокомпаній , в першу чергу – тваринників і птахівників . «Враховуючи, що площа земельних угідь , які використовуються для відгодівлі тварин, птахів, розведення риби, як правило, незначна (особливо в порівнянні з сільгоспугіддями , необхідними для отримання еквівалентного доходу від продажу продукції рослинництва) , оподаткування такої діяльності є по суті номінальним», – вважають автори документа .

Податок для тваринників можуть впровадити уже в 2014 році. Рішення приймуть під час голосування за новий держбюдет.

за даними Форбс