Мораторій на продаж земель продовжено до першого січня 2017-го року. Відповідний закон прийняла Верховна Рада України. Парламент має розробити документи, які регулюватимуть купівлю-продаж українських земель після закінчення мораторію. Аграрії Тернопільщини незадоволені такими діями влади. Більшість вважає, що в Україні немає законодавчих передумов для стабільного розвитку сільського господарства.

Земля, гроші, документиМораторій на продаж земель продовжили на рік через девальвацію гривні, економічну кризу та війну. Дозвіл на купівлю-продаж землі загрожував скупівлею національного багатства за безцінь групою олігархів.

«Продовження мораторію лише на рік не дає можливості аграріям працювати стабільно. Аграрії просили, щоб продовжити мораторій хоча б до двадцятого року. Проте нас не почули. У протилежному, якщо буде дозвіл на купівлю-продаж землі, це означатиме, що до нас приходитимуть всякі зайди-підприємці іноземні, які просто деякий час по використовують нашу землю, податки не заплатять і поїдуть. Це удар по сільському господарстві країни. Аграріям треба бути впевненим у завтрашньому дні. А наше законодавство поки що такої впевненості не дає», – каже директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Напора.