У середу вперше в Україну з Єрусалиму привезуть одну з головних святинь православних – Плащаницю Пресвятої Богородиці. У Єрусалимі вона зберігається у дворі Гефсиманської обителі, розташованої напроти входу в Храм Гробу Господнього, праворуч від вівтаря. Її привезуть на прохання Блаженнішого митрополита Володимира.
Священики кажуть, що не перелічити тих чудес і зцілень від, здавалося б, невиліковних недуг, які сталися після молитов перед цією святинею. “Таких випадків багато, але люди, котрі зцілилися, не розповідають нам про подробиці, адже все це дуже особисті моменти”, – уточнили служителі Храму Гробу Господнього. У подяку за зцілення численні паломники прикрасили храм, де знаходиться Плащаниця, дорогими прикрасами, передає Сегодня.
Духовенство каже, що чекають від Плащаниці чудес і в Україні. “Завжди після перебування святинь виявляються якісь чудеса. Багато людей не говорять про те, чого просять. Наприклад, окрім зцілення, ще й допомоги в бізнесі”, – говорить протоієрей УПЦ МП Віталій Косовський.
Українські міліціонери кажуть, що Плащаниці Богородиці буде приділено особливу увагу. “Як показує практика, святині такого рівня знаходяться під посиленою охороною, починаючи з моменту прибуття в аеропорт, – розповіла спікер Держслужби охорони МВС Світлана Павловська. – Територію, на якій знаходиться святиня, патрулюють наші бійці. Обов’язкова умова охорони – датчики пересування та цілісності скляної форми, яка буде її накривати”. За її словами, духовенство вже звернулося до МВС з проханням забезпечити безпеку Плащаниці у всіх містах, де вона перебуватиме до 19 жовтня.
В Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік. “У Страсну п’ятницю це роблять представники 13 православних держав, в тому числі і України, – розповіла “Сегодня” глава Всеізраїльської спільноти “Українці в Ізраїлі” Світлана Глаз. – Її прикрашають пелюстками червоних троянд, обносять навколо каменя помазання, потім на деякий час кладуть на камені, а після заносять в кулуквію (спеціальну кімнату у Храмі Гробу Господнього). Подивитися на це дійство збираються тисячі людей”.
Тиждень з дня свята Преображення перед Плащаницею щодня служаться молебні, акафісти та вечірня, після чого настоятель Гефсиманського подвір’я вчиняє перед нею вночі Божественну літургію. На світанку Плащаниця хресним ходом урочисто переноситься до Гефсиманії біля Оливної гори. Тут, на місці поховання тіла Богородиці, в V столітті звели Храм Гробу Господнього.
У Тернополі плащаниця перебуватиме 16-17 жовтня. 17-18 жовтня святина відвідає Почаїв.