Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 234 із 248 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

«За» проголосували 187 народних депутатів від Партії регіонів, двоє членів фракції НУ-НС, 25 членів фракції КПУ, двоє – від Народної партії, шестеро членів групи «Реформи заради майбутнього» і 12 позафракційних депутатів.

Зокрема, із фракції НУ-НС за даний законопроект проголосували депутати Сергій Василенко та Сергій Харовський, з фракції Народної партії Сергій Гриневецький та Вадим Гривковський, із групи «Реформи заради майбутнього» проголосували Володимир Каплієнко, Олег Гейман, Юрій Крук, Микола Трайдук, Валерій Гацько, Євген Константинов.

Не голосувала в повному складі фракція “БЮТ-Батьківщина”.

В той же час за даний законопроект проголосувала у повному складі фракція КПУ.

Щодо фракції ПР, то двоє депутатів з цієї фракції – Василь Чуднов та Орест Муц проголосували проти, двоє депутатів відсутні – Сергій Головатий та Петро Писарчук, а не голосував Валерій Келестин.

Із позафракційних за даний законопроект проголосували Леонід Грач, Анжеліка Лабунська, Олег Маліч, Олександр Шепелев, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов.

Решта 4 мовних законопроекти були зняті з розгляду шляхом голосування.

Учасники мітингу під Верховною Радою проти законопроекту про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, з обуренням сприйняли повідомлення про ухвалення цього документа у першому читанні.

Як передає УНІАН, вони почали вигукувати: «Ганьба!».

У свою чергу, прихильники Партії регіонів зустріли це повідомлення радісно і почали вигукувати: «Ура, ми перемогли!».

Одна з учасниць мітингу опозиції у виступі закликала своїх однодумців після повернення додому зробити все, щоб партія влади на парламентських виборах не отримала більшості голосів.

***

Законопроект про основи державної мовної політики встановлює, що державною мовою є українська мова. При цьому в законопроекті передбачається, що до регіональних мов або мов меншин України віднесені: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька мови.
Згідно з законопроектом, до кожної з цих мов застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов і мов меншин, за умови, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10% і більше відсотків від чисельності населення.

Законопроект передбачає, що за рішенням місцевої ради, в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, може застосовуватися мова національних меншин, якщо регіональна мовна група складає менш 10% на відповідній території.