У Тернополі реформу медицини роблять по-своєму. Колишній міський пологовий – уже на 100% обласний. Натомість у міській лікарні завдяки допомозі медичного вузу створять електронну базу даних пацієнтів і локальну комп’ютерну мережу.
Про це пише “20 хвилин”.
На 25 років міськрада передала приміщення комунальної власності в безоплатне користування обласному перинатальному центру „Мати і дитина”. Значні зміни завдяки впровадженню „Стратегії реформ у галузі охорони здоров’я Тернополя” і співпраці з медуніверситетом незабаром очікують і на міську лікарню №2.
75% сплатить держава
Рішення „Про надання нежитлових приміщень комунальної власності в безоплатне користування терміном до 31.12.2036 р.” комунальному закладу Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний перинатальний центр „Мати і дитина” ухвалили 15 листопада. Тож Тернопілля вже очікує надходження обіцяних Києвом 30 млн грн на переоснащення та реконструкцію перинатального центру.
– Половина цієї суми, – каже начальник управління охорони здоров’я обладміністрації Михайло Буртняк, – може надійти вже у 2012-му. Відтак ми скоро матимемо надсучасний медичний заклад. Виграють від цього як лікарі, так і пацієнти.
Нагадаємо, під час робочого візиту на Тернопілля міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко попросив голову облраду Олексія Кайду взяти під особисту опіку оновлення Тернопільського обласного перинатального центру „Мати і дитина”. На реконструкцію перинатального центру облрада вже виділила понад 200 тис. грн.
До слова, Тернопілля у 2011 р. включили в національний проект „Нове життя”. Тож наш перинатальний центр ввійде до числа 27-ми таких же центрів в кожній області України. 75% фінансування для них надходитиме з Держбюджету та зі спеціальних фондів, решта – з місцевих та обласних бюджетів.
Створять базу даних хворих
Натомість міській медицині позбутися частини негараздів допоможе медичний університет.
– Проблемою лікарні №2 є кількість обслуговуваних пацієнтів – майже 100 тисяч, – каже ректор медуніверситету Леонід Ковальчук. – Тож, за ініціативи головного лікаря лікарні №2 Віктора Кміти, ми створимо у закладі локальну комп’ютерну мережу. У вузі вже є подібні напрацювання, і ми ними поділимося – надамо програмне забезпечення.
Запровадити новацію ректор обіцяє впродовж календарного року. Скориставшись нею, пацієнт сам зможе обрати лікаря, день і час – зручні для візиту.
– До того ж, лікарі вестимуть усю документацію в електронному вигляді, – додає він. – Інформацію про пацієнта, його попередні скарги та хвороби медик відразу бачитиме на екрані комп’ютера. Використання такої бази даних скоротить час на обслуговування пацієнтів і зробить працю лікаря ефективнішою.
Леонід Ковальчук каже, що фахівці вже підрахували – лікарні потрібно 100 комп’ютерів. Тобто йдеться про один комп’ютер на лікарський кабінет. Буде техніка і на сестринських постах. Якщо новинка приживеться, її згодом „запустять” в інших медичних закладах міста. Кошти на це доведеться шукати у бюджеті міста або шукати меценатів і спонсорів.
Нагадаємо, після реформування медицина у Тернополі складатиметься із трьох головних ланок. Перша – центри первинної медико-санітарної допомоги у різних районах міста. Друга – створення пунктів постійного і тимчасового базування швидких. Третя – діагностичні центри. Причому заклад зі статусом „міська лікарня” буде діяти лише на базі лікарні №2.