В Українському домі «Перемога» напередодні презентували громадськості Статут територіальної громади міста. Робота над документом розпочалась ще за попередньої каденції міської ради. Але остаточно її закінчити вдалось тільки цього року.

– Статут встановлює чіткі рамки для громади Тернополя. Передбачені пріоритети діяльності представницької влади, їхні завдання, цілі, функції і найголовніше відповідальність. Передбачено права і обов’язки громади, норма про самоорганізацію населення, про проведення місцевих референдумів і про те, яким чином громада може контролювати дії влади, – пояснює міський голова Сергій Надал.

Над створенням статуту у різні періоди працювало понад 60 чоловік. Запросили до роботи і усіх охочих тернополян. І якраз відсутність повної згоди між людьми затримала прийняття документу.

Збирати пропозиції, узгоджувати їх – це було одним із найважчих. Відбулося більше сорока засідань робочих груп, більше десяти круглих столів, обговорень. Це був досить тяжкий етап, зізнався один з упорядників статуту Володимир Ханас.

У свою чергу тернополяни головним пріоритетом статуту вбачають можливість контролювати владу.

Є певні механізми, як повпливати на владу. Це для мене є основним. Тому що найбільша проблема місцевого самоврядування це після того, як ми обрали владу, ми не можемо її контролювати. А тут деякі механізми прописані. Небагато, але вони є, зауважив громадський діяч Іван Омелян.

А ось тернополянин Рустам Єргешов не зовсім задоволений міні- конституцією Тернополя.

Тут зазначено, що має бути створена молодіжна міська рада. Хотілося додати, щоб до цієї молодіжної міської ради входило якомога більше студентів. Адже ми знаємо, що зараз до громадського життя Тернополя задіяно дуже мало студентів. Щоб саме студенти формували оцю молодіжну міську раду, – висловив думку хлопець.

Додамо також, що наразі надруковано 20 тисяч примірників «Статуту територіальної громади міста Тернополя». Їх

безкоштовно роздали присутнім на презентації, а також розповсюдили серед тернополян.