Цікаво, що горе-лейтенанта судили уже вдруге – у 2008 році він побував на лаві підсудних у Тернопільському міськрайонному суді – за зловживання. Відтак його звільнили з правоохоронних органів, засудили до умовного покарання.
.
Та не усі факти лягли в основу звинувачення – виявилося, молодий міліціонер, працюючи на посаді інспектора дозвільної системи групи охорони громадського порядку Бучацького райвідділу міліції, займався відвертим шахрайством. Відповідно до посадових обов’язків він повинен був організовувати і контролювати законність видачі дозволів громадянам на придбання, зберігання і перевезення вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, холодної зброї; відповідав за дотримання законності при видачі дозволів на придбання мисливської вогнепальної нарізної зброї; проводив службові перевірки з питань порушення правил дозвільної системи. Усі перелічені повноваження спритний міліціонер використав задля власного збагачення.
Йому дуже на руку було, що у Бучацькому райвідділі не оприлюднювали інформації про послуги та ціни на них, відтак молодший лейтенант міг називати суми, як мовиться, зі стелі. Так, дозвіл на придбання зброї у той час вартував усього 60 гривень 60 копійок, а інспектор називав суми від… 2500 до 3000 гривень. Люди вірили, бо ж прийшли не на базар, а у райвідділ міліції. Тож за дозвіл на купівлю мисливської рушниці чи газового пістолета викладали ось такі круглі суми.
Інспектор почувався настільки безпечно, що навіть і не думав виготовляти відповідні дозвільні документи. Врешті, потерпілі від міліцейського ошуканства почали звертатися із заявами у прокуратуру. Виявилося, що інспектор обібрав кількох людей аж на шістдесят тисяч гривень! Найбільше постраждала жінка, у якої горе-правоохоронець виманив вісім тисяч гривень нібито на оформлення дозволу на придбання газового пістолета, а згодом, розчуливши розмовами про складні життєві обставини, спонукав оформити для нього кредити у двох банках. Жінка повірила, що той втратив паспорт, оформила кредити і віддала йому позичені 30 тисяч гривень.
Окрім того, інспектор фальшував протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які порушили дозвільну систему стосовно зброї. Цікаво, що складав навіть липові протоколи про вилучення зброї. Згодом пояснюватиме: хотів поліпшити показники роботи…
Після того, як інспектора звільнили з органів, він тут же влаштувався на роботу у торгову фірму менеджером, і буквально за кілька днів привласнив шість тисяч гривень.
Тож судили колишнього міліціонера за кількома статтями Кримінального кодексу, у тому числі за підроблення документів, зловживання службовим становищем, шахрайство. У судовій залі він визнав вину, а потерпілі просили не карати його суворо, бо коли справа дійшла до суду, винуватець усім віддав гроші.
Бучацький райсуд призначив підсудному п’ять з половиною років позбавлення волі, позбавив права на два з половиною роки обіймати посади, пов’язані із організаційно-розпорядчими функціями, застосував конфіскацію майна.
Ольга КУШНЕРИК, “Свобода”