5 вересня у Тернопільському міськрайсуді прокурор дочитав обвинувачення президенту корпорації «Укрбудінвест» Зеновію Щепановському і почав зачитувати практично той же текст, але вже головному бухгалтеру фірми Євгену Марценюку.

.

Про це повідомляє газета Номер один.

Одразу варто зазначити: картина вимальовується цікава. Зокрема, хто б міг подумати, що, скажімо, столяр підприємства «Тернопількомфорт» (входило у склад прісно згаданої корпорації) отримував за рік понад 96 тисяч гривень зарплати, тобто по 8 тисяч гривень за місяць. Відтак у тернопільському відділенні «Райффайзен Банк Аваль», нічого не підозрюючи, видали йому понад 90 тисяч доларів іпотечного кредиту строком на 20 років під заставу квартири, що будувалась у будинку на вул. Юності. Хоча насправді чоловік таких грошей з роду у руках не тримав, їх отримала касир підприємства й одразу передала шефу – головному бухгалтеру. Аналогічно, йдеться в обвинуваченні, пан Щепановський та Марценюк вчинили і щодо банку «Хрещатик»: у банк подавались документи на отримання іпотеки з метою придбання помешкання у новобудові.

Загалом 22 працівники (серед них і зовсім нерядові) ніби отримали кредити у розмірі майже 7 млн. 595 тисяч доларів  у «Райффайзен Банк Аваль» та ще більш ніж 2 млн. 812 тисяч доларів у банку «Хрещатик». Отже, лише за даною карною справою Зеновію Васильовичу інкримінується підробка документів для оформлення банківських кредитів у розмірі майже 10 млн. 407 тисяч доларів! Плюс ще гроші пайовиків, невиплачені зарплати. От тільки де ті гроші?

Принагідно нагадаємо: бізнесмена обвинувачують у зловживанні владою або службовим становищем (ч.2 ст. 364), службову підробку (ч. 2 статті 366) та у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч.5 ст. 191). Статті тяжкі, відтак і санкції по них чималі, визнають відомі тернопільські правознавці: зокрема, частина 2 статті 364 Кримінального кодексу передбачає позбавлення волі від 3 до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років та зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За частиною 2 статті 366 КК – позбавлення волі від 2 до 5 років так само з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років плюс  штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Але частина 5 статті 191 КК передбачає позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років плюс конфіскація майна.

Перспективи не вельми втішні, 7 років Зіновію Васильовичу гарантовано, щоправда, суд тільки починається і під час слідства може стати відомим чимало цікавого.