Пенсіонери Чорткова і Заліщиків – райцентрів, які мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи – звернулися із колективною заявою до депутатів Тернопільської облради. Після безрезультатних мітингів і акцій протесту у своїх містах, люди останню надію покладають на народних обранців.

.

– Делегація від мені всіх пенсіонерів – жителів Чорткова і Заліщиків приїхала сюди, щоб особисто просити вашого негайного втручання у неправомірні і злочинні дії Пенсійного фонду в Тернопільській області, який призупинив виплату пенсій і доплат по Чорнобильській зоні, у якій ми всі, від малого і старого, повільно помираємо, хворіємо. Своє право на соціальні доплати ми відстояли у суді. Але все одно грошей не отримали. Вчора на зборах у Чорткові начальник обласного пенсійного фонду пані Хома, при всіх людях пообіцяла, що гроші привезли і їх виплатять. Але нас обманули. Тому ми, шановні депутати, просимо вас від імені всіх пенсіонерів, допомогти нам у отриманні законних пенсій і доплат у повному обсязі. А також приєднатися до звернення народних депутатів від Тернопільщини до Конституційного суду за захистом наших прав. Нехай понесуть відповідальність ті, хто створив цю ситуацію. Якщо до 24 серпня нам не дадуть позитивну відповідь, ми почнемо страйкувати. Хоча робити цього не хочемо, – зауважила у своєму виступі перед депутатами представник ініціативної групи з Чорткова Любов Тиховська.

Під колективною заявою загалом підписалося 1194 пенсіонера. Віддуватися за ситуацію, що склалась, довелося керівнику Пенсійного фонду в області Ларисі Хомі. Чиновниця визнала, що на сьогоднішній день дійсно склалась складна ситуація із  виплатою доплат «чорнобильцям» і дітям війни. Але вини управління, за її словами, тут немає.

–  19 червня 2011 року набрав чинності закон, яким внесено зміни про державний бюджет, де в прикінцевих положеннях внесено пункт 4, який говорить, що ми маємо керуватися Постановою Кабінету міністрів. 23 липня вступила в дію 745 Постанова, якою обумовлено: привести у відповідність відповідні виплати. Згідно цього документу і були призупинені всі виплати, – повідомила Лариса Хома.

Водночас вона запевнила, що наразі Пенсійний фонд врегульовує дане питання у правовому полі. А місцевим управлінням опрацьовані всі документи і зроблені відповідні заявки на додаткове фінансування. Також Лариса Хома зауважила, що пенсійний фонд виконує усі рішення судів.

– За 7 місяців поточного року виконано 44 596 рішень судів на 217 мільйонів гривень. Це найбільша кількість грошей, виплачена за рішеннями судів по Україні. Зокрема, по Чорткову 137 мільйонів гривень, – додала чиновниця.

Однак, як людей, так і депутатів найбільше цікавило питання, коли ж все-таки люди отримають свої кошти. На що конкретної відповіді дано не було. А голова облради Олексій Кайда і взагалі вважає, що ситуація загострилась через бездіяльність обласного управління Пенсійного фонду. Оскільки до вищестоящого керівництва тут звернулися за роз’ясненнями лише 15 серпня.

– Тільки після того, коли люди почали виходити на вулиці, після того, коли надійшов лист з облради, що просимо доповісти на сесії, тільки тоді почалося зрушення вже сьогодні, покращення життя. І тільки після того пішов лист на пенсійний фонд, – заявив Олексій Кайда.

В підсумку депутати обласної ради прийняли звернення до Президента України, прем’єр-міністра, уряду та Верховної ради з вимогою вжити термінових заходів щодо недопущення зменшення у 2011 році обсягів фінансування соціальних гарантій та забезпечення здійснення соціальних виплат у повному обсязі. За це звернення депутати проголосували одноголосно – 71 «за». Окрім того, за ініціативою фракції Партії регіонів, сесія звернеться до Пенсійного фонду в Тернопільській області та правоохоронців з клопотанням провести перевірку тих людей, які отримують «чорнобильські» пенсії. За словами регіоналки Ярослави П’ялої, є інформація, що сьогодні ці виплати отримують люди, які не мають жодного відношення до Чорнобильської катастрофи.