Cільське господарство – одна із провідних галузей Тернопільщини. Освоєння земель, вирощування зернових, бобових, овочевих, ярих та інших сільгоспкультур, розвиток садівництва та фермерських господарств спричиняють сталий попит на працівників аграрної сфери. Станом на 18 листопада сільськогосподарські товариства області шукають працівників на більш як 150 вільних робочих місць.
– Найбільше потрібні овочівники, сортувальники у виробництві харчової продукції, водії, трактористи машиністи сільгоспвиробництва, апаратники оброблення зерна, слюсарі-механіки електромеханічних приладів та систем, підсобні робітники, – розповів під час брифінгу у ТОВА Микола Городецький, директор Тернопільського обласного центру зайнятості. – Роботодавцям галузі сільського господарства потрібні також апаратники комбікормового виробництва та робітники фермерського господарства, оператори машинного доїння, конярі, свинар, лікарі ветеринарної медицини, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарі-ремонтники та механіки, водій навантажувача, кухарі, вагарі, майстри, бухгалтери, завідувачі складів, майстри-сировари, агрономи, економісти, укладальники-пакувальники, вантажники та інші спеціалісти.
Роботодавці, за словами Миколи Городецького, пропонують зарплату від 20 до 30 тисяч гривень на місяць ветлікарю, трактористу-машиністу, майстру, інженеру-енергетику, економісту. Від 15 до 18 тисяч гривень – електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування, водію, трактористам, апаратнику оброблення зерна, слюсарю-ремонтнику, укладальнику-пакувальнику, бухгалтерам. Оплата праці залежить від обов’язків, обсягу роботи та кваліфікації працівників.
Загалом, від початку цього року роботодавці сфери сільського господарства пропонували 1286 вакансій. З них понад 80% вже укомплектовані службою зайнятості. Люди, які мріють відкрити чи розширити власну справу у цій галузі можуть отримати консультації у працівників служби зайнятості, зокрема в офісі «Зроблено в Україні», що працює на базі Тернопільської філії обласного центру зайнятості на вулиці Текстильна, 1Б. Консультанти поінформують про урядові програми підтримки підприємництва у сферах садівництва, ягідництва, виноградарства, тепличного господарства, переробної промисловості та інші програми.
У службі зайнятості можна отримати грант до 1 мільйона гривень на відкриття та розвиток власної справи. Завдяки реалізації грантової програми «єРобота» за проектами «Власна справа» та «Гранти для учасників бойових дій та одного із подружжя» на Тернопільщині вже реалізують 34 бізнеси у сфері сільського господарства. Це розведення великої рогатої худоби, свиней, свійської птиці, вирощування зернових культур, ягід, горіхів, інших плодових дерев, овочів і баштанних культур, виробництво олії та тваринних жирів тощо.
Ольга Трач