Виставу для дорослих «Чудер_ Meister» презентували у Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки. Присвячена вона 130-й річниці від дня народження великого українця доби «Розстріляного відродження» Майка Йогансена.

– Напевно, кожен період часу у мистецтві знаходить своїх кумирів з точки зору історичної площини задля повернення до їхніх імен, популяризації, вивчення та просто згадки про те, що такі люди жили, творили і працювали, закохувались і просто були в контексті своєї епохи, – кажуть у театрі. – Для сучасної мистецької України таким відкриттям та феноменом стали митці «Розстріляного Відродження». Трагізм доль знищених у 1930-х роках українських письменників, поетів, режисерів, художників та драматургів як політично невідповідних тодішній системі зараз глибоко вивчають, освітлюють, переосмислюють і просто відкривають широкому загалу чимало сучасних мистецьких проектів.

Як зауважив директор-художній керівник лялькового театру Іван Шелеп, головний герой вистави Майкл Йогансен, як і всі митці «Розстріляного відродження», відчув на собі дії радянської репресивної машини. Це жахлива історія того часу, яка повторилась знову і вкотре нагадує нам про того ж самого ворога нашої країни. Їхній жахливий задум – знищити наш народ і всі українські надбання, культурну спадщину та стерти нашу історичну памʼять.

– Камерна вистава, під назвою поетично – політична справа Майка Йогансена «Чудер_ Meister”- це не просто знайомство із головним героєм, одним із переліку «Розстріляного відродження», – каже Іван Шелеп. – Це подорож крізь час та простір, що розкриває сутність української волелюбної душі, яка прагнула жити, любити і творити. У виставі відчутні всі емоції, які тільки може передати режисерський задум, силу слова, сценічну гру акторів, «живий нерв» від радості до смутку, від любові до відчаю… Режисер майстерно поєднує події того часу, культуру, захоплення, кохання, розчарування головного героя та жахливу систему тоталітарного режиму, створивши неймовірний мистецький шедевр.

Над прем’єрою працював режисер Дмитро Татарінов та заслужений художник України Володимр Якубовський. Перший показ вистави пройшов 27 жовтня на малій сцені театру. Другий прем’єрний показ відбудеться 30 жовтня о 17.00. Вартість квитка – 150 гривень. Оскільки мала сцена вміщає тільки 40 глядачів у театрі планують показати цю постановку ще у кінці листопада.

Ольга Трач

Фото зі сторінки театру у фейсбуці