Засідання сесії Тернопільської обласної ради 22 вересня розпочалося з пікету адмінбудинку представниками журналістської спільноти. Працівники комунальної газети “Свобода” у такий спосіб протестували проти спроби обласної влади проштовхнути у крісло редактора видання ще одного студентського товариша теперішнього очільника Тернопільщини.
Кандидатура краєзнавця та історика Віктора Уніята з’явилася уже після того, як трудовий колектив увійшов у стадію приватизації. Відтак були прийняті перші рішення про вихід органів влади зі співзасновників. Однак на певній стадії можновладці усвідомили, що втрачають вплив над засобом масової інформації. І … вирішили заповнити кілька років вакантну посаду редактора своєю людиною. Наскільки це законно, ймовірно, вирішуватиме вже суд. Тим більше, працівники редакції, як показав пікет, готові боротися до кінця.
Формально Барна дистанціювався від лобіювання цього призначення та вийшов із зали напередодні розгляду скандального питання. Не виключено, що очільник області розуміє, що прямий адміністративний вплив на свободу слова не прикрасить його резюме як політика, особливо в Європі, куди полюбляє відряджатися високопосадовець. Однак за Барну усю “чорну” роботу провів вірний “ад’ютант” Іван Бабійчук. Екс-есдек, колишній регіонал, якого і без того не жаліють місцеві ЗМІ, терпляче “збирав” голоси за колегу по студентській лаві у сесійній залі.
Заради прийняття цього кадрового рішення у Білому домі пішли на домовленості з опозиційною “Свободою”. За вирішальні голоси тягнибоківці отримали, як мінімум, два керівних крісла у підвідомчих обласній раді установах. Мова йде про збереження позиції в.о. за депутатом Бутковським в обласному молодіжному методичному центрі та призначення керівника новоствореної дитячо-юнацької школи. Крім того, установі, яку очолює дружина лідера фракції Олега Сиротюка, дістануться додаткові 198 тисяч грн. для “освоєння” поточних ремонтів. Ось така націоналістична арифметика.
Не випадково, у ході гострої дискусії тепер вже екс-редактор “Свободи” Михайло Лисевич пообіцяв записати усіх учасників його усунення з посади до списку ворогів преси, який формує Національна спілка журналістів.