“За Збручем” продовжує традицію рейтингування місцевого бомонду. Нагадаємо, що наш рейтинг не має на меті виміряти популярність того чи іншого діяча, а визначити міру впливу на процеси, які відбуваються на теренах Тернопільщини.
1(2-3). Заставний Роман, народний депутат України
Незважаючи на відставку уряду Яценюка, головний “фронтмен” області зберіг та примножив свої позиції у владному бомонді. І хоч формально значимішу посаду у його тандемі з Барною займає намісник Порошенка, практичний досвід та наявність власного “фінансового” бензину роблять Заставного гравцем #1 в області. До нього горнуться залишки місцевих еліт та зважає у своїх діях частина силовиків.
Наразі, поки Степан Степанович гріється у софітах слави, Роман Йосипович ретельно накопичує впливи. Наприклад, десантований у команду намісника Порошенка протеже Заставного Вонс став куратором “жирного” ресурсного блоку. Також близькими до екс-мера є інші новобранці “білого дому” – Юрик та Валов.
2(1). Надал Сергій, міський голова Тернополя
Після перемоги на виборах дихає на “широкі плечі”. На шостий рік каденції мера Тернополя спіткала народна любов. Вміло запущенмй піарниками Надала міф про мера-господаря дозволяє на “широку ногу” тратити народні гроші на всілякі ремонти. Тому градоначальник Тернополя старається не помічати різні “уколи парасолькою” з боку жадібних соратників з рідної фракції чи тандему Барни-Заставного. Вирівняти стосунки з бенефіціарами Білого дому Надал планує з допомогою давнього знайомого Володимира Гройсмана, який зараз працює головою уряду.
3(2-3). Барна Степан, голова Тернопільської облдержадміністрації
Для намісника Порошенка зараз зоряний час. Завдяки давнім стосункам з найближчим оточенням Порошенка перед ним відкриті усі двері. У цій ситуації молодий політик має шанс як увійти в історію, так і “вляпатися”. Наразі політик ближчий до другого сценарію. Випадок з дружиною загиблого героя зі Збаража, коли вдова вигнала його з панахиди, показує, наскільки короткий шлях посадовця до зневаги і ганьби.
Мабуть тому, навіть у пік всевладдя, Барна у рейтингу – нижче Заставного і Надала.
4(5). Семенюк Василій, митрополит УГКЦ
Владика, незважаючи на частіші проблеми зі здоров’ям, міцно тримає штурвал митрополії. Щорічна проща до Зарваниці, яка за Семенюка перетворилася у найбільший паломницький центр греко-католиків, показали силу та організаційні здібності Церкви. В умовах втрати довіри до інститутів влади УГКЦ на теренах Галичини є потужним духовним феноменом, який у складні часи слугує дороговказом для сотень тисяч вірних.
5(7). Чайківський Іван, гендиректор ПАП “Агропродсервіс”
Корпорація з Настасова стала найбільш серйозним гравцем на аграрному ринку аграрної області. І хоч менеджери колись потужного агрохолдингу “Мрія” зберігають оперативний контроль над трохи більшою площею земельного банку, “Агропродсервіс” вирвався вперед за ефективністю ведення господарства. У Чайківського найбільша тваринницька база та чималі потужності у переробній галузі. Очевидно, це дозволило збалансувати втрати внаслідок блокування роботи репродуктора у Ланівцях, яке проводилось не без допомоги влади місцевими популістами.
Крім того, у Чайківського з’явився власний політичний актив – Аграрна партія, просуванням якої на теренах області займається його команда.
6(-). Гадз Петро, керівник “Бучачхлібпром”
На відміну від Чайківського, більш лояльний у стосунках з місцевою владою. Один з модераторів більшості в обласній раді та ретранслятор позиції Барни серед аграрного лобі.
На посаді голови екологічної комісії облради демонструє нетерпимість до корупції та вміння ефективно допомагати підприємцям.
7(-). Юлик Богдан, начальник служби автодоріг в Тернопільській області
Наймолодший номінант нашого рейтингу. Незважаючи на це, демонструє неабиякі практичні здібності в освоєнні бюджетних мільйонів. Завдяки заступництву спецслужб та зв’язкам генерала у відставці Юлика-старшого почуває себе впевнено у різних обставинах. Вміє знайти підхід до будь-якого посадовця, від якого залежить виділення коштів на ремонт доріг. Заради його прожектів керівники області відкладають інші плани та підтримують його ініціативи. У часи Януковича такого “самородка” помітили б у столиці. Натомість наразі Юлик-молодший обмежується роллю місцевого “боярина” при намісництві Барни.
8(6). Побер Ігор, народний депутат України
Тямовитий культурист та молодший партнер тандему Барни-Заставного запустив свої “щупальця” у різні сфери господарки. Завдяки “ударівській” квоті має свої інтереси в лісовому господарстві, дорожній галузі та інших прибуткових сферах. Також “відрядив” на службу Барні цілу фракцію “Укропу” в обласній раді, складену з його людей.
9(-). Турський Ігор, депутат міськради, ВО “Свобода”
Ще один амбітний дебютант нашого рейтингу. Втративши через закулісні домовленості Надала з порошенківцями посаду секретаря міськради, досвідчений Турський зумів об’єднати навколо себе різношерстну фракцію “Свободи”. Не менш важливий момент – головування у бюджетній комісії міськради, яку він отримав як компенсацію за втрату попередньої посади.
Через ці обставини з Турським змушені рахуватися і Надал, і його опоненти. У ситуації, коли у міській раді здебільшого виникає ситуативна більшість, його “золота акція” завжди в ціні.
10(9). Деревляний Василь, заступник голови облради, ВО “Батьківщина”
Навчений попередніми поразками, очільник місцевих тимошенківців ламає стереотипи про себе. Це вже не самовпевнений хамовитий суб’єкт, а цілком респектабельний можновладець-фігаро. Заради теперішньої посади ризикнув стосунками з самою Тимошенко та застрибнув у вагон до раніше нелюбого кружка Заставного-Барни. Всівшись у кріслі, Деревляний майстерно тримає провладну коаліцію на шпагаті, нагадуючи час від часу про опозиційний тренд “Батьківщини”. Така проста комбінація дозволяє вирішувати йому особисті та меркантильні питання.
Читайте на цю тему:
У чому народний депутат від “Народного фронту” з Тернополя кращий від членів інших партій?
Михайло Головко у ТОП-5 найкращих депутатів-мажоритарників України