Гобелени ручної роботи та пластичні дерев’яні скульптури представило на спільній виставці мистецьке подружжя із Чорткова Тетяна та Михайло Витягловські.
Експозиція відкрилась у виставковому залі обласної організації Національної спілки художників України, що на вулиці Сагайдачного, 13. Стіни залу прикрасили понад 50 тканих картин, а внутрішній простір – п’ять об’ємних дерев’яних інсталяцій.
– На творчість мене надихає саме життя, – розповіла Тетяна Витягловська, художник декоративно-прикладного мистецтва. – Це можуть бути якісь події, те що я сама пережила, різні емоції, певний настрій. У своїх гобеленах відтворюю наші традиції, легенди, є й улюблені вулички чи просто моменти, які запали в душу. Усе це фіксується початку на папері, а потім з малюнку вже твориться нитками гобелен. Живописців є багато, а в техніці ручного ткацтва працює не так вже й багато майстрів, а мені хочеться творити те, що є рідкісним. Якщо є натхнення, бажання працювати і вільний час, то картину можна виткати за 3-4 місяці. Та в основному на одну роботу йде півроку, якщо працювати над нею щовечора дві-п’ять годин. Це доволі важка і клопітка робота, але для мене ткати легше, ніж, наприклад, вишивати. Раніше в основному використовувала для гобеленів звичайну овечу вовну, яку сама фарбувала. Тепер вже є можливість купувати вовну, акрил, бавовну, напіввовну різних відтінків. Створюю також акварелі і зараз ми з чоловіком готуємо живописну персональну виставку, якої ще не було.
Михайло Витягловський працює в техніці дерев’яної пластики та олійного живопису. На виставці представив тільки декілька робіт із проекту «Вади цивілізації».
– Я представив чотири роботи із проекту «Вади цивілізації» та одну з іншого, – говорить Михайло Витягловський, художник, дизайнер. – Через певний художній образ я намагався простими формами передати філософський задум. Наприклад, у композиції «Храм війни» показав, як під час вибуху, в хаосі переплелися життя смерть і кров. Де є люди, причетні до цього: живий, поранений, вбитий, безвісти зниклий. Загалом, всі мої роботи мають певний філософський зміст. Відтворити власний задум у дереві для мене не є проблемою, більше часу йде на обдумування самої ідеї.
Різні жанри мистецтва, представлені в одній експозиції, не виглядають розрізненими, а навпаки, доповнюють одне одного. Можливо тому, що творили їх, не просто професіонали, а ще й подружжя, яке багато років пожило разом.
– У своїх композиціях Тетяна Витягловська представила глибокі сюжети, наші українські мотиви: різдвяні, купальські, різні, – зазначив Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею. – Підписи, як і до скульптур, так і до гобеленів надзвичайно влучні, і тут нашим художникам є чому повчитися. Кольорова гамма гармонійна, злагоджена, вдало підібрані пластичні форми. Об’ємні форми пластичних скульптур доповнюють гобелени. Михайло Витягловський знайшов свій спосіб подачі об’ємних форм, постатей. Обоє представили твори, які склали б гордість будь-якого виставкового залу, музею і не тільки в Україні, а й закордоном.
Ольга Трач
Фото автора