Голова Тернопільської обласної державної адміністрації, очевидно, не має шансів створити дієздатну коаліцію в новообраній обласній раді. Про це ствержують джерела в оточенні керівника області.
Спроби зв’язати коаліцію на закулісних домовленостях з тимошенківцем Деревляним зайшли в глухий кут. У “Батьківщині”, кажуть, дуже обурилися невчасною появою інформації на сайті ОДА тексту розпорядження Барни про виділення ставка брату Деревляного. Колишній нардеп запідозрив майбутніх партнерів у “нечесній грі”. До того ж зі столиці прийшов Деревляному чіткий сигнал “дружити” зі “Свободою”. Наразі у Києві намагаються склеїти так звану демократичну опозицію до Порошенка, до якої мають увійти “Батьківщина”, “Свобода”, “Самопоміч”, Радикальна партія, УКРОП та інші. Сторони мають намір координувати зусилля в парламенті, а для взаємної перевірки домовилися координувати діяльність у справі обрання голів обласних рад. І поки що їм це вдається. Демократична опозиція завдяки таким домовленостям перемогла порошенківців та їх сателітів на Київщині, Житомирщині та Рівненщині. Перші дві області відійшли “Батьківщині”, третя – радикалам Ляшка. Відповідно до цих розкладів Тернопільщина має відійти “Свободі”. Наразі голова обласних тягнибоківців Олег Сиротюк активно проводить консультації з представниками партій-союзників. Тернопільські опозиціонери небезпідставно остерігаються застосування Барною адмінресурсу і виробляють стратегію протидії тиску на окремих депутатів, які працюють у бюджетній сфері.
Про відсутність чіткої політичної стратегії і водночас розрахунок Барни на адмінресурс свідчить пропозиція, з якою керівник області звернувся до політичних сил, які пройшли в обласну раду. Голова ОДА запропонував розподілити посади в новій обласній раді згідно набраних голосів. Це єдиний розклад, при якому у Барни з’являються шанси стати головою облради. За іншого розкладу він не наважиться піти на відкриті вибори.
Однак на пропозицію голови ОДА жодна з партій не відреагувала. Водночас у стані самих порошенківців не все так однозначно. Паралельно з Барною у спікеріаду включилися його тимчасовий заступник Віктор Овчарук та ректор Подільського аграрного університету Володимир Іванишин. Обоє мають шлейф колишніх регіоналів, але також мають ресурс для роботи з депутатами. Іванишин розраховує на підтримку аграрного лобі, представники якого пройшли за списками Порошенка та впливових лобістів у столиці. Відповідну роботу за нього проводить герой України Петро Гадз. Натомість “штовхачем” Овчарука є його земляк та товариш мультимільйонер Андрій Ярема. Управляючий партнер російської фірми “Мегаполіс”, яка є монополістом на українському ринку цигарок, також має інтереси в сфері державних закупівель. Структури, пов’язані з Яремою, є виконавцями ремонтних робіт по ряду тендерів. Очевидно, що посадивши у крісло голови облради свою людину, мультимільйонер спробує монополізувати цю сферу.
Однак шанси і Іванишина, і Овчарука чисто теоретичні. Якщо так звана демократична опозиція знайде спільну мову, у кандидатів від БПП не буде шансів.