На Тернопільщину 11 серпня завітав міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. У рамках робчого візиту він відвідав Шумський та Кременецький райони, ознайомився з роботою птахофабрики, що у Великих Гаях Тернопільського району, а також зустрівся з представниками сільського господарства краю у Тернополі.

Враженнями від перебування в області міністр поділився із журналістами під час 10-хвилинного брифінгу.

– Поїздка проходить в цілому успішно, – сказав Олексій Павленко. – Ми відвідали підприємство, яке займається вирощуванням печериць “Мікоген Україна”, навідались на поля, щоб ознайомитись з ходом жнив. Тернопільщина вже намолотила мільйон тон ранніх зернових, і думаю, що вийде на планову цифру в 2,1 мільйони до кінця сезону. У зв’язку з посухою, можуть виникнути проблеми з урожаєм кукурудзи та ріпаку. Мали розмови з фермерами та переробниками. Зачепили тему роботи спиртової галузі та перспективи її розвитку, пройшлись по питаннях молочної галузі, тваринництва. Вважаю зустріч успішною, хочу відзначити, що область нарощує темпи з виробництва, а також, і це позитивно, врожайність цьогоріч вища, ніж була торік у цей же період. Україна не тільки буде, а вже є з хлібом. Вже в державі намолотили 36 мільйонів тонн ранніх зернових, при рівні споживання 24-25 мільйонів тонн.

Керівник області Степан Барна також зазначив, що цього року в краї засіяли 792 тисячі гектарів землі, що на 700 чи 800 гектарів більше, ніж минулого року, і вже вже зібрали 1 мільйон 100 тисяч тонн зерна, а середній показник урожаю становить більше як 60 центнерів з гектара. Сказав і про те, що перед міністром був піднятий комплекс питань, які потребують вирішення. Зокрема, щодо концерну “Укрспирт”, повернення статусу юридичних осіб заводам спитртової галузі, виконання програм підтримки агросектору в області.

Олексій Павленко також повідомив, що цього року не буде проблем із цукром для споживання.

– Я особисто приклав величезних зусиль для того, щоб земля, яка перебувала у власності агрохолдингу “Мрія”, не розвалилася, – сказав він. – Щоб інвестори, які вклали півтора мільярда доларів США в “Мрію”, не залишилися “з носом”, а продовжували працювати. Спільно з керівництвом області нам вдалось домовитися про те, щоб холдинг був переданий новим інвесторам. Попередні інвестори втратили офіційно майже 900 мільйонів доларів, але цим питанням повинні вже займатись правоохоронні органи. Але земля – засіяна, робота йде. Є питання щодо цукрових заводів, які ще не передані новим власникам, тривають суперечки. Загалом цьогоріч в Україні не повинно бути проблем із цукром для споживання.

Зі свого боку голова облдержадміністрації зазначив, що Збаразький цукровий завод, який входив до агрохолдингу “Мрія”, буде працювати, готується до запуску також Чортківський завод.

Ольга Трач
Фото автора