Правоохоронці констатують, що день голосування та ніч підрахунку голосів у Тернопільській області пройшли без ексцесів. Було зафіксовано ще кілька правопорушень виборчого законодавства. По одному з них розпочали кримінальне провадження.
– Ніч виборів пройшла спокійно, – зазначила прес-секретар облпрокуратури Леся Гурецька. – Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у п’яти кримінальних провадженнях, розпочатих міліцією за фактами порушень виборчого процесу. Про чотири з них ми вже повідомляли. До них додалося ще одне. Розпочали його за фактом на Гусятинщині, де в селі Крогулець член ДВК намагався винести бюлетень. Він проголосував у кабінці, але в урну бюлетеню не кинув. Член ДВК був за квотою самовисуванця. Це одразу помітили, і зафіксували. Розпочато кримінальне провадження.
Міліцією також було зафіксовано ще три порушення після восьмої вечора 26 жовтня.
– По Тернополю звернувся один із представників ЗМІ про те, що його не пускають на виборчу дільницю, – повідомив Руслан Балик, заступник начальника УМВС в Тернопільській області. – Члени ДВК одноголосно проголосувала за те, що йому не потрібно заходити на територію ДВК і не пустили його. Цей факт ми передали у відповідні органи для реагування. Було повідомлення о 23.40, що у Борщівському районі пропонують гроші за того чи іншого кандидата. Людина, яка дзвонила уже була у певному стані, але ми відреагували на інформацію. О першій ночі надійшло повідомлення від представників «Опори». Вони звернулися до нашого працівника, який ніс службу на одній із ОВК, про те що не потрібно возити із собою печатки ДВК та заповнювати протоколи на ОВК. Факт був зафіксований і внесений у єдиний реєстр досудових розслідувань.
Представники Комітету виборців України зазначили, що видворення журналіста із дільничної виборчої комісії є грубим порушенням. Ситуацію, яка сталася прокоментувала юрист КВУ Тетяна Семусь.
– Ми спілкувалися і консультували його оскільки він є представником від «Точки зору», – розповіла вона. – На нашу думку прийняте рішення ДВК про видворення його з дільниці було неправомірним. Зробили це на тій підставі, що журналіст відмовився реєструватися на дільниці. Зазначу, що порядку реєстрації на дільниці учасників виборчого процесу, суб’єктів виборчого процесу немає. Члени ДВК мають право перевіряти документи і повноваження осіб, які перебувають на ДВК, але це не називається реєстрація, і вона не є обов’язковою. У даному випадку є порушення виборчого законодавства. Ми будемо слідкувати, що буде відбуватися з розглядом цього факту. Зокрема це оскарження в ОВК, тобто рішення на даний момент ще не прийняте.
Ольга Трач
Фото автора