Чортківський військкомат 14 серпня знову відправив певну кількість військовозобов’язаних на схід. Перед від’їздом солдатів військовий комісар Л.Підручний провів короткий інструктаж і просив повертатися захисників живими та здоровими: «Я ніколи не думав, що буду призивати людей, бо раніше про це писали лиш в книжках. Але, насправді, щоб захистити сім’ї тут, потрібно йти туди».
Поблагословити і помолитися за військовозобов’язаних прийшли священики. Солдати отримали вервички та молитвеники із національною символікою, зображеною на палітурці. Близькі відпускали чоловіків зі сльозами на очах, просили берегти себе та якнайшвидше повертатися додому.
Солдатів відправляли не з порожніми руками, оскільки волонтери Штабу національного спротиву забезпечили військовозобов’язаних речами першої необхідності. Спершу їм роздали спальні мішки, потім форму, засоби гігієни, їжу та аптечки. Загалом волонтери закупили 60 комплектів форми, а також забезпечили чоловіків препаратами для зупинки крові. Штаб національного спротиву бере активну участь в допомозі і при кожній відправці людей по можливості забезпечує їх відповідними ресурсами.
Загалом, люди Чортківського району допомагають всім, чим можуть. Працівники адміністрації пожертвували одноденний заробіток. Військовослужбовці, мобілізовані в батальйон «Тернопіль», забезпечені бронежилетами і касками за рахунок коштів, зібраних в районі. За ці ж кошти відремонтована БРДМ (бойова розвідувално-дозорна машина) і відправлена в батальйон. Також військові забезпечені 2500 мішкотарами для захисту. Для тих, хто перебуває в навчальних центрах, бронежилети та всю іншу амуніцію ще закуповують.
Кошти для АТО збирають на площі в Чорткові, у селах, у парафіях всіх наявних в Чортківському районі конфесій. Крім того, громадські активісти займаються збором пожертв серед підприємців району. Також надзвичайно велику допомогу надає українська діаспора із різних країн світу. До робочої групи при РДА з координації дій по забезпеченню військовослужбовців з Чортківського району в зоні АТО входять політичні партії, громадські організації, конфесії району, військкомат, а також представництво мерії. Координаційна група запрошує до співпраці всіх, у кого є конструктивні ідеї щодо шляхів забезпечення військових.
Катерина Хорощак