Тернопільщина пасе задніх уже кілька років: рівень заробітної плати найнижчий в Україні, бізнес ефективно не розвивається, соціально-економічні показники падають. Наразі ситуація ще ускладнилася.
Про диспропорції у соціально-економічному розвитку говорили на засіданні колегії обласної державної адміністрації. Факти складної економічної ситуації констатують усі. А от конкретних шляхів вирішення не має.
Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак запропонував створити кризову групу: «Я сьогодні не хочу лише критикувати. Ситуація в області справді складана. Щоб подолати кризу, необхідно працювати. Потрібна група фахівців, які б реально вивчали ситуацію та пропонували шляхи виходу. Сьогодні треба звернути увагу на розвиток промисловості, сільського господарства».
Голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний констатував, що добробут населення падає. «Заробітна плата на Тернопільщині дуже мала. Рівень на кілька тисяч відрізняється від загальноукраїнських показників. А ще ми маємо зростання вартості комунальних послуг, зростає вартість усіх продуктів. Частина населення живе поза межею бідності», – відзначив Андрій Присяжний.
Дестабілізували економіку дії попередньої влади та ситуація в країні, – відзначають керівники області.
«Останнім часом зафіксована незначна інтенсивність падіння соціально-економічних показників. Але це тому, що далі падати вже немає куди. Поряд з успішними сусідами формується депресивна територія – Тернопільська область. Якщо зараз не приймати нестандартних рішень виходу з кризи, то далі перспективи може не бути. Мусимо працювати в умовах серйозної конкуренції регіонів», – зауважив заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра.
Пошук інвесторів та створення умов для розвитку бізнесу – такі пропозиції виходу з кризи. Коли і як їх реалізовуватимуть, – покаже час.