Поки голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян перебуває в “революційному екзилі” за межами адміністративної резиденції на вулиці Грушевського, а в Києві тривають переговори влади з опозицією, серед залишків “регіоналів” розгорнулася закулісна боротьба за право зайняти місце його першого заступника.
Для претендентів на “тепле” крісло вважається, що ця посада – трамплін на посаду голови ОДА. Звичайно за умови, якщо збережеться вертикаль Януковича і посади голів ОДА не “розпишуть” під нового Прем’єр-Міністра.
Питання звільнення першого заступника голови ОДА Миколи Головача вже вирішено. Столиця дала “добро” на його звільнення після того, як той продемонстував штабу Нацспротиву заяву “за власним бажанням”. Цікаво, що раніше грунт під його звільненням зондував Хоптян, для оточення якого непоступливий та вмілий керівник був “кісткою в горлі”.
Наразі у тернопільському намісництві Януковича його наступника обирають з двох кандидатів – голів Теребовлянської та Заліщицької РДА. Відповідно Степана Бігуляка та Олега Барчука. Цих двох давно вважають найближчим та останнім кадровим резервом Хоптяна. Очевидно, що переконливіше будуть “звучати” аргументи Барчука, за якого “слівце замовити” може олігарх Фірташ. Але проти обох – повна нездатність зупинити народний гнів у закріплених районах. Розповідають анекдоти про те, щоб уникнути недовір на сесіях районних рад дехто опинявся на лікарняному листку, а дехто проводив довгі та копіткі переговори головами райрад та керівниками опозиційних фракцій. Але за своїми хлопцями поки що намісник Януковича “ціною не постоїть” і як компроміс обом буде обіцяти посади заступників.
Окрім того, у Києві приглядаються до ще двох кандидатів на місце “першого зама”. Наразі відомо про амбіції гуманітарного заступника голови ОДА Петра Гоча, який перейшов у відверту конфронтацію з головою ОДА, та прискіпливу увагу Банкової до прокурора області Генадія Мовчана. Правдоподібно, що Гоч у конфлікті з керівником перейшов у публічну атаку. Ознакою цьому є інтерв’ю в одному з видань близького товариша Гоча, гендиректора “Ниви” Автанділа Мдінарадзе. Функціонер без купюр розповідає як “за сприяння” керівника області “Нива” “сіла в калабаню”.
Що ж до керівника прокуратури, то на Банковій цінують його бійцівські задатки і не проти відправити його “на стажування” у владу виконавчу. Для цього нібито посаду першого заступника Хоптяна можуть перепрофілювати на кураторство політико-правових питань.
Однак описані вище розклади суто теоретичні. На Тернопіллі панує безвладдя. Відставлений облрадою Хоптян майже три тижні керує підлеглими по телефону та не з’являється в адмінбудинку на Грушевського. Його там чатує опозиція, яка вагається між революційною необхідністю у виступах та самопіаром у діях.