Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до Голови Верховної Ради України Володимира Рибака та голів депутатських фракцій Партії регіонів, ВО «Батьківщина», партії «УДАР Віталія Кличка» та ВО «Свобода» не підтримувати законопроекти №№ 2993, 3194 та 3007, метою яких є передача знакових християнських святинь одній конфесії.

Блаженніший Святослав Шевчук відвідає ЧортківНасамперед ідеться про комплекс споруд Києво-Печерської лаври у складі 113 об’єктів (XI–XIX ст.), Почаївську лавру у складі 6 об’єктів (XVIII–XX ст.), церкву Богородиці (Десятинну) у м. Києві.

«Ці сакральні споруди, разом із київським собором Святої Софії, є духовними символами єдності та святинями особливого рангу для всього українського народу», – наголошує Предстоятель УГКЦ у своєму листі до народних обранців.

Блаженніший Святослав наголосив, що Українська Держава повинна зберігати ці святині у своїй власності й не передавати жодній конфесії доти, допоки в Україні не буде відновлено церковної єдності часів Володимирового хрещення. «Тільки тоді, коли всі конфесійно православні й католицькі вірні повернуться до первісної єдності початків християнства в Україні, вказані сакральні об’єкти належить передати Патріархові Української Церкви. Це буде істинним відновленням історичної справедливості щодо Церкви», – сказав Глава Церкви.

Він попереджає, що спроби передачі цих святинь у власність будь-якої з християнських конфесій «викличуть велике збурення в релігійному середовищі та в усьому українському суспільстві».

«Просимо Вас і всіх депутатів Верховної Ради України не підтримувати законопроекти №№ 2993, 3194, 3007 та інші проекти законів подібного змісту, які в завуальованій формі надають привілеї одній із конфесій та порушують релігійний мир і міжконфесійне взаєморозуміння», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви висловив сподівання на «мудре рішення та голосування на благо всього народу України, збереження в нашій Державі релігійного миру та суспільної злагоди й забезпечення дальшого позитивного розвитку державно-конфесійних відносин», – повідомляє департамент інформації УГКЦ.