Літо – пора, коли організм людини найбільше потребує вологи. Щоб втамувати спрагу, тернополяни споживають воду із спеціалізованих бюветів, купують її у пляшках. Однак не наважуються пити воду з крана, нарікаючи на її погану якість. Чи справді вода небезпечна для здоров’я?
Вода, яку п’ють тернополяни, — якісна, одна з найкращих в Україні і це офіційний факт, — каже в. о. завідувача лабораторії хіміко-бактеорологічного контролю питної води “Тернопільводоканалу “Наталія Борщук. У бактеріологічному відношенні – особливо. За цей рік не було жодного випадку виявлення кишкової палички. Щодо хімічного аспекту, то у воді відсутні солі важких металів, наявні хороші органолептичні властивості. Відсутній вплив радіонуклідів.
– Лабораторія перевіряє воду централізованого постачання і складається з трьох відділів: хімічного, бактеріологічного і радіологічного, – розповідає пані Наталія . Кожного дня відбирають воду із водозаборів та перевіряють її. Окрім того, періодично інспектують воду із свердловин та з розподільчих мереж. Якість питної води паралельно визначає й лабораторія Дерсанепідемслужби. У лабораторії контролюють якість води, визначають всі необхідні показники, починаючи з досліджень запаху, кольору і смаку. Потім кваліфіковані лаборанти за допомогою реактивів визначають хімічний склад та відповідність води.
Щодо хлорування води, то його, стверджують у лабораторії, здійснюють по мінімуму. Хлорують не надто сильно, щоб вода була безпечною в епідеміологічному відношенні.