Заважаєте руху пішоходів та автомобілів – поплатитесь товаром. Міська рада Тернополя вдалася до кардинальних засобів боротьби зі стихійною торгівлею. На засіданні виконавчого комітету депутати прийняли рішення про демонтаж таких об’єктів торгівлі.
Боротьба з несанкціонованою торгівлею у Тернополі триває не перший рік. Вмовляння, протоколи, штрафи і навіть дрібний демонтаж, результатів не дають, кажуть у міській раді. Зрештою, чиновники таки вдались до кардинальніших дій. На засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про демонтаж таких об’єктів, повідомляє TV-4.
“Туди ввійшло 9 об’єктів по різних мікрорайонах Тернополя, які здійснюють незаконну торгівельну діяльність, де є скарги мешканців, невідповідність санітарним нормам. Крім того, прийнято рішення про демонтаж об’єктів, транспортних засобів, які знаходяться на вулиці, на проїжджій частині, пішохідній зоні, зеленій зоні вулиці Шептицького, Живова, які створюють незручності у пересуванні транспортних засобів, пішоходів”, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
“Виконком прийняв рішення, значить буде задіяна техніка, вже не те що піддони будем забирати, столи, тару, яка захаращує територію, людям не дає проходу, а будем забирати фури, міліція буде включатися, вилучення товару робити. Буде вилучення товару, буде рішення суду”, – зазначив начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради Сергій Волков.
Серед незаконних торговців – і бабусі, які продають свій крам з землі, і ті, хто паркує на вулицях цілі фури товару. Їх розганяють, а вони знову повертаються. За тиждень муніципальна поліція виквартировує з вулиць понад півтисячі стихійних продавців.
“З 16 числа, з 5 години вилучили більше 70 одиниць обладнання, яке вони використовують для несанкціонованої торгівлі, вивезли кілька камазів, щось 2 чи 3 камази. За перід з 16 до понеділка тільки ми, муніципальна поліція, склали 13 протоколів, це тільки по вулиці Шептицького”, – каже Сергій Волков.
Діяли б активніше, от тільки повноважень, які мають працівники муніципальної поліції для цього недостатньо. Перевіряти документи не мають права, а протокол можна скласти лише на встановлену особу. Та й штрафи можуть виписати не за незаконну торгівлю, а лише за захаращення території, а це 340-750 гривень. Винен же, каже Сергій Волков зрештою буде той, хто конторолює. Демонтаж та конфіскація товару, сподівається, дадуть результат. Їх проведуть у найближчі дні.