Як ми неодноразово повідомляли, вже понад півроку фактично паралізована Тернопільська облрада. Востаннє зібратися на сесію депутати спробували 10-го липня, проте марно. Тож Тернопільщина далі залишається без бюджету, єдина серед областей України. Втім, подібні “нещастя” (щоправда, не в таких масштабах) мають місце і в органах місцевого самоврядування інших міст Неньки-України. Робота деяких місцевих рад в Україні супроводжується блокуваннями, протистояннями депутатів з міським головою або просто ігноруванням засідань. Про це пише Тиждень.ua.
11 липня робота Київради почалася з блокування трибуни народними депутати від опозиції та бійок. Секретар Київської міської ради Галина Герега була змушена закрити засідання. Опозиційні депутати вимагають проведення виборів депутатів Київради, називаючи діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною після 2 червня.
У червні депутати Марганецької міської ради, що на Дніпропетровщині, висловили недовіру меру міста, голові міської організації Партії регіонів Олегу Бідняку. Депутати вирішили достроково усунути Бідняка з посади з мотивацією, що мер «не забезпечує здійснення наданих йому повноважень». Зокрема, на сесії йшлося про порушення при проведенні тендера на пасажирські перевезення у Марганці, переможцем якого на більшості маршрутів стала компанія, «власником якої є заступник міського голови». Також депутати звинуватили мера Марганця у розкраданні бюджетних коштів через комунальне підприємство «Міськкомунгосп».
Скандальним є і нинішній склад Черкаської міськради. Тамтешні депутати спромоглися навіть відправити у відставку мера міста Сергія Одарича.
24 квітня, на позачерговій сесії Черкаської міської ради, депутати проголосували за відставку мера. Проте прес-служба міськради повідомила, що рішення прийняте не було. Водночас голова лічильної комісії, депутат Артур Савін (Комуністична партія) заявив, що повноваження Одарича достроково припинені. 25 квітня приватна охорона не пустила Одарича в мерію.
Того ж дня на сесії міськради Конотопа депутати зняли з посади міського голови Василя Дзеда. Раніше його виключили з лав Партії регіонів за дискредитацію звання члена партії, заподіяння шкоди і порушення її статуту. Крім того, міськрада вже висловлював меру Конотопа свою недовіру.
Схожі випадки в місцевих радах траплялися й минулого року.
Зокрема, 27 червня 2012 року Рубіжанська міська рада (Луганська область) ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень мера Рубіжного, комуніста Костянтина Козюберди. Проте 26 березня цього року Донецький апеляційний адмінсуд визнав незаконним і скасував рішення Рубіжанської міськради про дострокове позбавлення повноважень міського голови Козюберди і поновив його на посаді.
24 квітня депутати Дебальцевської міської ради (Донецька область) висловили недовіру міському голові Дебальцевого Володимиру Проценко, обраному мером від Комуністичної партії України. На сесії міськради депутати заслухали звіт міського голови і визнали його роботу незадовільною.
А 3 квітня депутати Алупкінської міської ради (Крим) висловили недовіру мерові Віктору Толстоногу (Партія регіонів) і достроково припинили його повноваження. Перед цим мешканці Алупки звернулися до президента Януковича і депутатів міськради з відкритим листом, де вимагали відправити Толстонога у відставку. Зокрема, обурення городян викликало узаконення самовільно збудованого в охоронній зоні Воронцовського парку готелю на колишніх землях дитячого протитуберкульозного санаторію «Шахтар».
Фактично паралізована робота Тернопільської обласної ради. 23 листопада в облраді не змогли обрати собі нового керівника (екс-голова обласної ради став народним депутатом – ред.). У бюлетень для таємного голосування була внесена одна кандидатура – депутата від ВО «Свобода» Василя Хомінця. Проте його підтримали лише 57 депутатів із 120. За свободівця проголосували його однопартійці, а також депутати від УНП та «Нашої України». Не підтримали цю кандидатуру депутати від Партії регіонів і значна частина представників «Єдиного центру». Після провального голосування за нового голову екс-голова облради Олексій Кайда заявив, що депутати від ВО «Свободи» готові скласти мандати, а ця політична сила – обнулити виборчий список до облради і піти на дострокові вибори. Після цього депутати здійснили шість спроб провести друге пленарне засідання 45 сесії, проте так і не змогли зібрати кворум.
Джерело: Тиждень.ua