40 питань було виключено до порядку денного 45 сесії Тернопільської обласної ради. У залі зареєструвалося лише 50 депутатів. А цього недостатньо для правомочності засідання. Найбільше відсутніх депутатів було серед фракції ВО «Свобода» – із 34 зареєструвалось лише 9.

Сьогодні депутати мали б розглянути бюджет області на 2013-й рік. Хоча у попередньо розданому порядку денного цього рішення до початку сесії не було. Його могли б внести на розгляд лише з голосу.

Чому сьогодні була зірвана сесія облради депутати від різних партій пояснювали журналістам на спеціальному брифінгу.

– Нам реально винесли бюджет на спільне засідання і практично вимагали від нас прийняття. «Свобода» однозначно за прийняття бюджету і бюджет буде прийнятий, але він пройде всі моменти процедури. Є інші питання, які виносилися на сесію. Теж саме питання соціально-економічного розвитку, бюджетні питання. Ви знаєте, що наша принципова позиція, щоб був голова адміністрації і, відповідно, люди могли би задати питання, – зауважив «свободівець» Володимир Стаюра.

Проте, його колега по фракції Марії Чашка говорить, що корінь проблеми у зриві сесії слід вбачати у бездіяльності обласної виборчої комісії, яка досі не ввела в раду нових депутатів. Відтак була прийнята спільна позиція трьох фракцій – «Свободи», «Нашої України» і УНП.

– Про те, що найпершою і найважливішою вимогою для підтвердження волевиявлення громадян Тернопільської області є вимога до ТВК, зокрема, вже і до ЦВК, ввести депутатів в обласну раду, виконати свій перший і найважливіший зараз на даний момент обов’язок. Ми бачили частину порожніх місць у сесійній залі серед місць кожної фракції. Звичайно, якась частина депутатів, можливо, десь захворіла, хтось, можливо, не зміг доїхати з інших причин. Але якби оцих 16 депутатів, які мали бути введені були введені до цього часу, ця ситуація не повторилась би, – вважає депутатка.

Вимогу введення до складу обласної ради нових депутатів підтвердив  представник «Нашої України» Олександр Стадник. А як голова бюджетної комісії він зазначив, що не була витримана процедура розгляду бюджету.

– Я думаю, що в найближчі дні, як всі комісії розглянуть бюджет, сформують свої пропозиції, можливо по корегуванню бюджету, буде проведена бюджетна комісія, яка всі ці пропозиції, які будуть від постійних комісій і гуманітарних, і економічних, ми їх об’єднаємо і бюджет буде винесений на розгляд сесії, і буде, я думаю, прийнятий. Але ключовою вимогою нашою є те, що необхідно ввести депутатів, щоб сесія могла працювати і не залежала від одного-двох-трьох депутатів. Ви ж бачите, що коли приймаються рішення, нам деколи не вистачає одного-двох голосів, щоби прийняти рішення, – дорікнув Олександр Стадник.

На порушенні процедури розгляду бюджету наполягав і представник Української народної партії Віталій Шафранський.

– За 12 років свого депутатства я розумію, що бюджетний процес – це просто рівномірний розподіл надій і розчарувань. Але я такого не пам’ятаю, щоби буквально за 12 годин, а не за 24 години, на коліні був виписаний проект бюджету, були скликані депутати під приводом, що це спільне засідання комісії, навіть не по блоках, як це з досвіду ми все робили – гуманітарний, економічний тощо. І знову ж таки жодна комісія профільна не прийняла позитивного рішення по проекту бюджету, – наголосив депутат.

Зрозуміло, що зовсім інакшу точку зору стосовно сьогоднішній подій має фракції Партія регіонів.

– Ми мали вчора домовленість із Всеукраїнським об’єднанням «Свобода». Це була непроста розмова. І Марія Чашка пообіцяла, що якщо не буде включене питання про бюджет 2013 року, в принципі, маючи достатньо справедливі до певної міри зауваження, бо не були обговорені на комісіях ці питання бюджету 2013 року. Бо вчора, наприклад, бюджетна комісія не змогла засісти і обговорити бюджет 2013 року з однієї простої причини – представники ВО «Свобода» не прийшли на засідання комісії. І тому засідання комісії сьогодні теж не відбувається, як вчора. Ми мали цю домовленість, що ми будемо працювати над існуючим порядком денним, який був погоджений зі всіма, були якісь зауваження, хтось мав проти, хтось мав за, – пояснив регіонал Павло Федик.

Представник Партії регіонів також зауважив, що під час паперової, а не електронної реєстрації на сесії сьогодні зареєструвалося 62 депутати. А цього для роботи було б достатньо.