На озеленення Тернополя цього року планують витратити біля 2 мільйонів гривень. Вперше на конкурсні торги виставили не одразу всю суму, а три окремих пропозиції. Перший лот – це облаштування газонів, садіння дерев, кущів, чагарників і догляд за ними. На це хочуть скерувати близько 1 мільйона гривень. Другий лот – це садіння літніх багаторічних квітників, на який передбачено близько 800 тисяч гривень. І третій лот – садіння і догляд за декоративними насадженнями,малі архітектурні форми. На ці роботи передбачили 140 тисяч гривень.

Свої пропозиції на конкурс подали чотири структури з Тернополя та Рівного. Переможців планують визначити найближчим часом.

Сьогодні ж у місті завершили обрізання крон дерев. Це зробили не тільки для створення естетичного вигляду, а й задля убезпечення від можливих негативних наслідків.

– Під час сильних вітрів, 50-70% всіх проблем пов’язаних із електроенергією – це гіляки, які порвали дроти. Люди сидять без електроенергії, у людей проблеми і дискомфорт, а відповідні підприємства електромереж несуть видатки. Те, що зараз пообрізали крони, то підуть пагони, і за рік-два це будуть невеличкі кулястої форми крони, які будуть ні чим не гірші за тих, що були, які матимуть естетичний вигляд і будуть не менше переробляти СО2 в кисень, – запевняє заступник міського голови Владислав Стемковський.

Однак не усі городяни, а особливо люди старшого віку, розуміють таку діяльність міської влади. Відтак з цього приводу надходить чимало скарг.

– Дуже часто якась бабця приходить і каже, що ось таке гарне дерево і котик на ньому сидів. З того дерева вже дві гіляки впало і людям машини придавило. А бабця каже, а ви не ріжте, бо там котик мій залазить, а я на нього з балкону дивлюся. Враховуючи повагу до того, що хтось любить на котика дивитись, але водночас це місто і тут ми повинні, в першу чергу, думати про безпеку. Старі високі дерева, а особливо тополі, окрім того, що вони викликають алергію в людей, вони дуже часто під час сильних вітрів першими падають, –  наводить аргументи чиновник.

За словами Владислава Стемковського, сьогодні у центральній частині міста налічується 80% аварійних дерев. Однак виривати їх з корінням не можна, оскільки є ризик пошкодити комунікації. Коріння дерев подекуди сягає 20-30 метрів в глибину. Тому комунальники планують застосувати спеціальну технологію: дерево зрізують, у пні робиться лунка і у неї саджають нове дерево.

– Ніде в світі не саджають три-чотирирічний маленький паросток. Щоб потім прийшов якийсь, вибачте, придурок, ногою копнув, як по наших зупинках, і зламав те деревце. Садять, як правило, десяти-дванадцятирічні дерева. Коріння огортають мішковиною. Додаються речовини, які допомагають йому добре прижитися. Породи дерев садять не високі, щоб вони створювали естетику і гарний вигляд, – розповів заступник мера.

Наразі вже створений реєстр так званих лунок – місць, де колись було дерево, його зрізали і залишились тільки пні. Тут цього року посадять нові дерева однієї породи.