Відбулося засідання колегії головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Мова йшла про виконання державної програми “Дитяча онкологія” та ряду регіональних програм: профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у населення області, боротьби із злоякісними захворюваннями.

.

Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

Як доповіла головний позаштатний спеціаліст-кардіолог головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталя Вівчар, в області 57,0% населення страждає хворобами системи кровообігу. Хвороби системи кровообігу як по державі, так і по області є найбільш поширеною патологією в структурі загальної захворюваності дорослого населення і в 2010 році склали 38,6%. Провідне місце вони займають і в структурі первинної інвалідності та загальної смертності населення (відповідно, 23,2% та 71,6%).

Вона наголосила, що незважаючи на виконання заходів діючих програм, є ряд проблем, які потребують вирішення, щоб надання медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу діяло як система.

Заступник головного лікаря Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Любов Самбор доповіла про хід виконання “Обласної програми боротьби із злоякісними захворюваннями на період до 2016 року» та державної програми «Дитяча онкологія». За її словами, серед проблемних питань, які потребують подальшого вирішення – недостатнє фінансування онкологічної служби, що погіршує належне забезпечення її сучасною діагностичною і лікувальною апаратурою, забезпеченість онкологічних хворих медикаментами (забезпеченість протипухлинними препаратами за кошти державного та місцевого бюджетів складає 40% від потреби, на медобладнання – 0%).

Ще однією проблемою, на думку медиків, є недостатнє впровадження в лікувально – профілактичних закладах області скринінгових програм з метою раннього виявлення передпухлинних захворювань та злоякісних новоутворень візуальних локалізацій, недотримання стандартів діагностики і лікування злоякісних новоутворень в лікувально-профілактичних закладах загальної мережі, яке веде до зростання занедбаних випадків раку, неадекватного лікування, зниження тривалості життя онкохворих.

Йшлося також і про важливість заміни рентген-терапевтичних апаратів РУМ-17, РУМ-21, гамма-терапевтичного апарату РОКУС-М для якісного променевого лікування онкологічних хворих, необхідність заміни рентген-діагностичного обладнання на сучасні апарати для діагностики ранніх форм раку.

Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Буртняк проаналізував питання підготовки лікувально-профілактичних установ до роботи в осінньо-зимовий період.

Він зазначив необхідність вчасної і у достатньому обсязі закупівлі вугілля, завершення ремонтних робіт в котельнях та на теплотрасах, необхідності вчасного вжиття заходів щодо теплозбереження тощо. Під час засідання колегії було розглянуто ряд робочих питань, серед яких було кадрове забезпечення, оптимізація ліжкового фонду, формування бюджету, готовність до сезонного грипу, розподіл витратних матеріалів, заготівля на зиму продуктів харчування, контроль над використанням медикаментів, вакцинація, допомога ветеранам та учасникам війни та ін.