У селі Плотича Тернопільського району планують відкрити хоспіс для онкохворих на базі місцевої протитуберкульозної лікарні. Однак жителі цього села проти відкриття такого закладу. Вони вважають, що хоспісу з безнадійно хворими не місце неподалік від школи.

Жителька села Плотича Ірина припускає, що такий заклад може негативно вплинути на психіку та здоров’я її дітей.

«Я вважаю, що такий заклад не має бути біля школи. Бо у такому закладі будуть безнадійно хворі люди з можливим летальним наслідком. А до таких людей треба ставитися з повагою. Поряд зі школою є спортивний майданчик. Чи зможуть там діти бігати, гратися, коли поряд помирають люди. Крім того, є чутки, що там перебуватимуть люди з інфекційними захворюваннями».

Такі аргументи фахівці називають спровокованими. Оскільки небезпека від протитуберкульозного закладу більша, ніж від онколікарні.

«Я не можу зрозуміти, чому жителі села вирішили, що небезпека від хоспісу більша, ніж від онколікарні. На жаль, люди чуткам більше вірять, ніж фактам», – каже заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

Представники влади думку громади села обіцяють врахувати. Проте побоювання місцевих жителів називають безпідставними.

«Я як лікар, можу запевнити, що діяльність хоспісу аж ніяк не несе загрози здоров’ю дітей. І ще хочу сказати таке, кожен з нас може потрапити у майбутньому до такого закладу. Думаю, сміх дітей, який долинатиме зі школи теж нічим не може завадити хворим», – відзначає директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук.

Хоспіси працюють у всіх європейських країнах. Експерти запевняють, що загрози від їхньої діяльності немає.