25-26 серпня на тернопільському ставі відбудеться чемпіонат світу з водно-моторного спорту. Ці змагання стануть для міста ювілейними. Оскільки 25 років тому у Тернополі, орієнтовно у той самий час, проходив перший і останній в історії Радянського Союзу чемпіонат світу з водно-моторного спорту. Крім того, знаковим є і той момент, що цьогорічні змагання будуть проходити в тому самому класі, що й і у 1987. Тоді цей клас мав назву О-500, а нині –  F-500.

Про це повідомив сьогодні у Тернополі президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук.

Загалом ж у цьогорічному календарі змагань, за його словами, в Україні відбудеться 6 етапів міжнародних змагань, з яких 4 у Тернополі. І завдяки нашому місту Україна вперше встановлює своєрідний рекорд за кількістю міжнародних змагань, які проводяться в сфері водно-моторного спорту.

– У Тернополі 25-26 серпня пройдуть чемпіонат світу у класі F-500, чемпіонат світу в класі JT-250, у минулому році тернополяни могли бачити чемпіонат Європи у цьому класі. Крім цього, буде проведено Кубок Європи у класі SBIP H-2000 і буде проведено Кубок мера Тернополя в перегонах класу T-550. Це відкритий кубок, в якому у минулому році взяло участь представники шести країн. Ми сподіваємось, що у цьому році їх буде ще більше, – зауважив Віктор Шемчук.

На сьогоднішній день вже надійшли перші заявки на участь у тернопільських  змаганнях від гонщиків із Південної Африки, Еквадору, більшості європейських, прибалтійських і скандинавських країн. Тому організатори сподіваються, що захід буде більш ніж видовищним.

Сьогодні у Тернополі також презентувати офіційну рекламу тернопільських змагань та новий логотип. У ньому, зокрема, використали елементи лого чемпіонату світу-1987 та поєднали два човни цього класу – тодішніх років  і сучасні. Крім того, сьогодні у місті перебувають представники Міжнародного водно-моторного союзу, які вже оглянули парк імені Шевченка і набережну ставу та надали свої рекомендації стосовно місця проведення змагань. Про це читайте згодом.